
Badlakan SvaneforsLea 1000x1500
fr. 326 kr
Sänkt pris!
på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Badlakan Lea är ett badlakan i mjuk frotté, vikten är 500g/m2. Vikten ger en indikation på hur tjock handduken är och hur bra den absorberar, en högre vikt är ofta bättre. Handduken är producerad i Turkiet och bra bomull med långa fibrer har använts vilket ger bra absorption, hög slitstyrka och en handduk som håller sig mjuk länge.
Varumärke
Beskrivning
Badlakan Lea är ett badlakan i mjuk frotté, vikten är 500g/m2. Vikten ger en indikation på hur tjock handduken är och hur bra den absorberar, en högre vikt är ofta bättre. Handduken är producerad i Turkiet och bra bomull med långa fibrer har använts vilket ger bra absorption, hög slitstyrka och en handduk som håller sig mjuk länge.
Produkten är certifierad enligt STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Certifieringen garanterar att produkten är testad och fri från ämnen som kan vara skadliga för hälsan och miljön. Mått 1000x1500, 100% Bomull.
Egenskaper
| Varumärke | Svanefors |
|---|---|
| Färg | Ljusrosa, Offwhite |
| Produkttyp | Badlakan |
| Material | Bomull |
| Serie | Lea |
| Bredd | 1000 mm |
| Höjd | 1500 mm |
| Djup | 0,1 mm |
| Vikt | 0,75 kg |

