Handduk Lexington Hotel Beige70x130 cm
595 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Mått:
70x130 cm

Hotel Beige
70x130 cm
595 kr
Förväntas åter i lager 2026-06-29
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Handduk Lexington Hotel i 100% bomullsfrotté är en mjuk handduk med god absorptionsförmåga precis som på ett hotell. Handduken är enfärgad och passar därmed flera olika badrumsinredningar. Lexingtons logga i ena kanten. En lyxig handduk med en riktigt hotellkänsla.
Varumärke
LexingtonBeskrivning
Handduk Lexington Hotel i 100% bomullsfrotté är en mjuk handduk med god absorptionsförmåga precis som på ett hotell. Handduken är enfärgad och passar därmed flera olika badrumsinredningar. Lexingtons logga i ena kanten. En lyxig handduk med en riktigt hotellkänsla.
Skötselråd
- Varm tvätt (40°)
- Använd inte blekmedel
- Torktumlas vid låg temperatur
- Stryk med låg temperatur
- Varm tvätt (40°)
- Använd inte blekmedel
- Torktumlas vid låg temperatur
- Stryk med låg temperatur
Egenskaper
| Varumärke | Lexington |
| Art.Nr. | 502973-01 |
| Färg | Beige |
| Mått | 70x130 cm |
| Bredd | 70 cm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 100821038551-TW30 |
| Längd | 130 cm |
| Typ | Handduk |
| Material | Bomull |
| Serie | Hotel Collection |
| EAN-nr | 7321301515578 |


