Handduk Lexington Icons Original Dress Blue30x50 cm
125 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Mått:
30x50 cm

Icons Original Dress Blue
30x50 cm
125 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Handduk Lexington Icons Original är en stilren frottéhandduk gjort av spunnen och ren kammad bomull som har en god absorberingsförmåga samtidigt som den kommer bli en elegant detalj i badrummet. Tack vare dessa egenskaper blir handduken otroligt mjuk och fluffig, en lyxig hotellkänsla.
Varumärke
LexingtonBeskrivning
Handduk Lexington Icons Original är en stilren frottéhandduk gjort av spunnen och ren kammad bomull som har en god absorberingsförmåga samtidigt som den kommer bli en elegant detalj i badrummet. Tack vare dessa egenskaper blir handduken otroligt mjuk och fluffig, en lyxig hotellkänsla.
Frottéhanddukar är kända för sitt vävsätt vilket är bomull vävt i öglor som gör att tyget får sin goda absorptionsförmåga och mjukhet. Frottéhanddukar är också väldigt slitstarka och tål många tvättar.
Skötselråd
- Varm tvätt (60°)
- Använd inte blekmedel
- Torktumlas vid låg/medelhög temperatur
- Stryk med låg temperatur
- Får ej kemtvättas
Skötselråd
- Varm tvätt (60°)
- Använd inte blekmedel
- Torktumlas vid låg/medelhög temperatur
- Stryk med låg temperatur
- Får ej kemtvättas
Egenskaper
| Varumärke | Lexington |
| Art.Nr. | 512769-01 |
| Färg | Blå |
| Mått | 30x50 cm |
| Bredd | 30 cm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 100020435540-TW15 |
| Längd | 50 cm |
| Typ | Handduk |
| Material | Bomull |
| Serie | Icons |
| EAN-nr | 7321301984855 |




