
Handvävd matta D-signGleworth Cor
fr. 995 kr
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
Välj Mått (cm)
Beskrivning
Ullmatta från D-sign i etnisk look. En mycket stilfull matta med naturlig färgdesign. Den fantastiska färgen och det högkvalitativa materialet i bomull ger denna mattan en individuell stil.
Mattan är handgjord, vilket innebär att varje exemplar är unikt. Ullmattan ger attraktiva accenter i varje rum. Den täta, mjuka mattan värmer hela rummet tack vare ullens värmeisolerande egenskaper. De harmoniskt samordnade färgerna skapar kontraster och harmoni. Den drömliknande ullmattan skyddar dessutom känsliga golv.
Specifikationer
- Ursprung: Indien
- Tillverkning: Handvävd
- Material Lugg: Bomull
Naturliga produkter kan avvika upp till 30% i färg och form från bilden.
Specifikationer
- Ursprung: Indien
- Tillverkning: Handvävd
- Material Lugg: Bomull
Naturliga produkter kan avvika upp till 30% i färg och form från bilden.
Egenskaper
| Varumärke | D-sign |
|---|---|
| Färg | Blå, Brun, Elfenben, Grå, Röd, Terra |
| Mått | 150x80, 170x120 cm |
| Bredd | 80, 120 cm |
| Längd | 150, 170 cm |
| Material | Bomull |
| Produkttyp | Handvävd matta |
| Form | Rektangulär |
| Tjocklek | 0,8 cm |






