Beskrivning
Naturlig matta från D-sign. Med denna mattmodell tar du med dig värme till ditt hem. Den handvävda mattan är gjord av ull.
Den enkla, diskreta designen är tidlös och kan sömlöst integreras i alla inredningsstilar. Materialet är extremt robust, slitstarkt och lättskött. Samtidigt skapar ull en behaglig känsla av värme.
Specifikationer
- Ursprung: Indien
- Tillverkning: Handvävd
- Material Lugg: Ull
Specifikationer
- Ursprung: Indien
- Tillverkning: Handvävd
- Material Lugg: Ull
Egenskaper
| Varumärke | D-sign |
|---|---|
| Färg | Silver, Taupe |
| Mått | 200x140, 230x160 cm |
| Bredd | 140, 160 cm |
| Längd | 200, 230 cm |
| Material | Ull |
| Produkttyp | Handvävd matta |
| Form | Rektangulär |
| Tjocklek | 1,3 cm |



