
Handvävd Matta D-signPleabaie Mel
fr.3 495 kr
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
Välj Mått (cm)
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Handvävd Matta D-sign Pleabaie Mel är en matta med kort lugg och snygg design. Matta i vintage-stil med något urtvättade färger och fläckiga mönster för att understryka den eleganta strukturen i mattan. Den passar lika bra i klassiska såväl som moderna hem.
Den handknuten mattan är tillverkad av återvunnen sari-siden och bomull. Tillverkning och materialförhållanden kan göra att mattor skiljer i form, färg och mönster. Det innebär att du alltid får en unik matta.
Övrigt
- Ursprung: Indien
- Tillverkning: Handknuten
- Material baksida: Utan rygg
- Material lugg: 80% silke, 20% bomull
Övrigt
- Ursprung: Indien
- Tillverkning: Handknuten
- Material baksida: Utan rygg
- Material lugg: 80% silke, 20% bomull
Egenskaper
| Varumärke | D-sign |
|---|---|
| Färg | Röd, Turkos |
| Mått | 120x180, 170x240 cm |
| Bredd | 120, 170 cm |
| Längd | 180, 240 cm |
| Material | Silke/Bomull |
| Produkttyp | Handvävd matta |
| Serie | Pleabaie |
| Form | Rektangulär |
| Tjocklek | 0,9 cm |
| Vikt | 6, 11 kg |


