Handvävd Matta Venture Home Ganga UllIvory, Mått: 243x171 cm
3 479 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Ivory
Mått (cm):
170x240

Ganga Ull
Ivory, Mått: 243x171 cm
3 479 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

En dekorativ inredningsdetalj i läcker elfenbensvit nyans och spräckligt mönster. Mattserien Ganga erbjuder handvävda ullmattor i lyxig kvalité, vävd med ett tjockt ullgarn som ger dess grova struktur och tjocklek mattan mjuk och skön att gå på. Tillverkad av 80 % Ull och 20 % Bomull (baksidan). Materialets imponerande egenskaper ger dig en robust och tålig ullmatta som kommer vara dig trogen i flera år. Skapa ett personligt intryck och ombonad känsla i ditt hem med en dekorativ ullmatta!
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
En dekorativ inredningsdetalj i läcker elfenbensvit nyans och spräckligt mönster. Mattserien Ganga erbjuder handvävda ullmattor i lyxig kvalité, vävd med ett tjockt ullgarn som ger dess grova struktur och tjocklek mattan mjuk och skön att gå på. Tillverkad av 80 % Ull och 20 % Bomull (baksidan). Materialets imponerande egenskaper ger dig en robust och tålig ullmatta som kommer vara dig trogen i flera år. Skapa ett personligt intryck och ombonad känsla i ditt hem med en dekorativ ullmatta!
Skötselråd
Ull är ett naturligt material som är både slitstarkt och smutsavvisande. Fläckar på ullmattor bör avlägsnas omedelbart, använd hushållspapper eller en ren trasa för att snabbt absorbera upp. Är fläcken redan absorberad i mattan kan en trasa med varmt vatten vara en bra lösning, skulle inte endast ljummet vatten vara tillräckligt kan en liten mängd milt rengöringsmedel tillsättas.
Ull är ett naturligt material som är både slitstarkt och smutsavvisande. Fläckar på ullmattor bör avlägsnas omedelbart, använd hushållspapper eller en ren trasa för att snabbt absorbera upp. Är fläcken redan absorberad i mattan kan en trasa med varmt vatten vara en bra lösning, skulle inte endast ljummet vatten vara tillräckligt kan en liten mängd milt rengöringsmedel tillsättas.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | 19969-370 |
| Färg | Ivory |
| Mått | 170x240 cm |
| Bredd | 170 cm |
| Längd | 240 cm |
| Material | Ull |
| Produkttyp | Ullmatta |
| Serie | Ganga |
| Tjocklek | 1 cm |
| Form | Rektangulär |
| Användningsområde | Inomhus |
| EAN-nr | 7350107085510 |

