Handvävd Matta Venture Home Ganga UllVit, Mått: 303x201 cm
3 449 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit
Mått:
200x300 cm

Ganga Ull
Vit, Mått: 303x201 cm
3 449 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

En dekorativ inredningsdetalj i läcker elfenbensvit nyans och spräckligt mönster. Mattserien Ganga erbjuder handvävda ullmattor i lyxig kvalité, vävd med ett tjockt ullgarn som ger dess grova struktur och tjocklek mattan mjuk och skön att gå på. Tillverkad av 80 % Ull och 20 % Bomull (baksidan). Materialets imponerande egenskaper ger dig en robust och tålig ullmatta som kommer vara dig trogen i flera år. Skapa ett personligt intryck och ombonad känsla i ditt hem med en dekorativ ullmatta!
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
En dekorativ inredningsdetalj i läcker elfenbensvit nyans och spräckligt mönster. Mattserien Ganga erbjuder handvävda ullmattor i lyxig kvalité, vävd med ett tjockt ullgarn som ger dess grova struktur och tjocklek mattan mjuk och skön att gå på. Tillverkad av 80 % Ull och 20 % Bomull (baksidan). Materialets imponerande egenskaper ger dig en robust och tålig ullmatta som kommer vara dig trogen i flera år. Skapa ett personligt intryck och ombonad känsla i ditt hem med en dekorativ ullmatta!
Skötselråd
Ull är ett naturligt material som är både slitstarkt och smutsavvisande. Fläckar på ullmattor bör avlägsnas omedelbart, använd hushållspapper eller en ren trasa för att snabbt absorbera upp. Är fläcken redan absorberad i mattan kan en trasa med varmt vatten vara en bra lösning, skulle inte endast ljummet vatten vara tillräckligt kan en liten mängd milt rengöringsmedel tillsättas.
Ull är ett naturligt material som är både slitstarkt och smutsavvisande. Fläckar på ullmattor bör avlägsnas omedelbart, använd hushållspapper eller en ren trasa för att snabbt absorbera upp. Är fläcken redan absorberad i mattan kan en trasa med varmt vatten vara en bra lösning, skulle inte endast ljummet vatten vara tillräckligt kan en liten mängd milt rengöringsmedel tillsättas.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | 19970-370 |
| Färg | Vit |
| Mått | 200x300 cm |
| Bredd | 200 cm |
| Längd | 300 cm |
| Material | Ull |
| Typ | Ullmatta |
| Serie | Ganga |
| Tjocklek | 1 cm |
| Form | Rektangulär |
| Användningsområde | Inomhus |
| EAN-nr | 7350107085541 |





