Handvävd Ullmatta InHouse Group OrissaBeige, 200x300 cm
5 595 kr
4 955 krSpara 11 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Beige
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Handvävd Ullmatta InHouse Group Orissa är en handvävd ullmatta med klassiskt gåsögamönster. Orissa passar i de flesta rum, oavsett om det är ditt sovrum, vardagsrum eller kök som behöver en matta. Den är ett vackert exempel på modern skandinavisk design. InHouse Group Group är en av Sveriges ledande återförsäljare av moderna mattor. Mattorna kombinerar ett traditionellt hantverk med ett modernt designtänkande.
Varumärke
InHouse GroupBeskrivning
Handvävd Ullmatta InHouse Group Orissa är en handvävd ullmatta med klassiskt gåsögamönster. Orissa passar i de flesta rum, oavsett om det är ditt sovrum, vardagsrum eller kök som behöver en matta. Den är ett vackert exempel på modern skandinavisk design. InHouse Group Group är en av Sveriges ledande återförsäljare av moderna mattor. Mattorna kombinerar ett traditionellt hantverk med ett modernt designtänkande.
Tvättråd
Dammsug mattan regelbundet. Avlägsna fläckar med en lätt fuktad, ljus bomullstrasa. För tvätt av hela mattan rekommenderas plantvätt utförd av kunnig fackman.
OBS! Bilden kan visa en annan storlek på mattan än storleken på den faktiska produkten.
Dammsug mattan regelbundet. Avlägsna fläckar med en lätt fuktad, ljus bomullstrasa. För tvätt av hela mattan rekommenderas plantvätt utförd av kunnig fackman.
OBS! Bilden kan visa en annan storlek på mattan än storleken på den faktiska produkten.
Egenskaper
| Varumärke | InHouse Group |
| Art.Nr. | 31041213 |
| Färg | Beige |
| Mått | 200x300 cm |
| Bredd | 200 cm |
| Längd | 300 cm |
| Material | Ull |
| Produkttyp | Ullmatta |
| Serie | Orissa |
| Stil | Skandinavisk |
| Form | Rektangulär |
| Tjocklek | 10 mm |
| EAN-nr | 7340014316647 |

