Persisk Matta Arkiio Senneh Kelim 150x253
9 595 kr
30 dagars prisgaranti

Senneh Kelim 150x253
9 595 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Kelim Creme/Röd 150x253 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Senneh
- Varp: Garn
- Lugg: Ull
- Ålder: 20-40
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Senneh
- Varp: Garn
- Lugg: Ull
- Ålder: 20-40
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 752042 |
| Färg | Flerfärgad |
| Mått | 253x150 cm |
| Bredd | 150 cm |
| Längd | 253 cm |
| Material | Garn |
| Typ | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 7 mm |
| Form | Rektangulär |
| EAN-nr | 7350115053099 |


