Persisk Matta Arkiio Tafresh 117x147
11 595 kr
30 dagars prisgaranti

Tafresh 117x147
11 595 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Mörkblå/Röd 117x147 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Tafresh
- Knuttäthet: 490000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 20-40 år
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Tafresh
- Knuttäthet: 490000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 20-40 år
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751766 |
| Färg | Flerfärgad |
| Mått | 147x117 cm |
| Bredd | 117 cm |
| Höjd | 13 mm |
| Längd | 147 cm |
| Material | Garn |
| Typ | Persisk matta |
| Form | Rektangulär |
| Stil | Orientalisk |
| EAN-nr | 735011506028 |


