Persisk Matta KM Carpets Teheran Bidjar
fr.1 575 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Teheran, en lyxig premiummatta med orientaliskt mönster och viskoslook. Tvättbar i maskin på 40 grader. Då mattan är tillverkad i 100% polyester så tål den vatten till skillnad mot viskosmattor. Den har ett riktigt fint lyster och finns i flertal storlekar och längder för att lätt kunna passa in såväl som en välkomnande hallmatta eller en vacker matta vid matsalsbordet.
Varumärke
KM CarpetsBeskrivning
Teheran, en lyxig premiummatta med orientaliskt mönster och viskoslook. Tvättbar i maskin på 40 grader. Då mattan är tillverkad i 100% polyester så tål den vatten till skillnad mot viskosmattor. Den har ett riktigt fint lyster och finns i flertal storlekar och längder för att lätt kunna passa in såväl som en välkomnande hallmatta eller en vacker matta vid matsalsbordet.
Recensioner
M LVerifierad köpare
för 1 år sedanFärgen går när jag torkar med en mjuk trasa
+ Det var en bra storlek, fina färger, fint modell, tunn och mjuk enkelt att vika om man vill tvätta
- När jag torkade med en mjuk trasa det gick färgen enkelt från.
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
| Färg | Röd, Svart |
| Mått | 120x170, 160x230, 200x300, 240x330, 300x400, 80x350 cm |
| Bredd | 80, 120, 160, 200, 240, 300 cm |
| Längd | 170, 230, 300, 330, 350, 400 cm |
| Material | Polyester |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Serie | Teheran |
| Form | Rektangulär |
| Tjocklek | 1 cm |
