Persisk Nålmatta Arkiio Quchan Kelim Exklusiv 100x183
3 845 kr
30 dagars prisgaranti

Quchan Kelim Exklusiv 100x183
3 845 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Exklusiv, handknuten persisk nålmatta från Arkiio. Kelim Creme/Brun 100x183 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Vävd av Khorasan nomader
- Ursprung: Iran, Quchan
- Varp: Ull
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 10-20 år
- Derrisull och örtfärgämne
- Vävd av Khorasan nomader
- Ursprung: Iran, Quchan
- Varp: Ull
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 10-20 år
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751243 |
| Mått | 100x183 cm |
| Material | Ull |
| Produkttyp | Persisk matta |
| Höjd | 8 mm |
| Längd | 1830 mm |
| Form | Rektangulär |
| Bredd | 1000 mm |
| EAN-nr | 735011507780 |


