Luggmatta KM Carpets Castello ArtFärg: White, Mått: 160x230 cm
999 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
White
Mått:
160x230 cm
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Castello Art från KM Carpet är en tvättbar matta med ett diskret och mjukt konstfullt mönster. I den lena, korta luggen har man snidat fram ett mjukt svängigt mönster som ger mattan ett enkelt men stilfullt uttryck.
Varumärke
KM CarpetsBeskrivning
Castello Art från KM Carpet är en tvättbar matta med ett diskret och mjukt konstfullt mönster. I den lena, korta luggen har man snidat fram ett mjukt svängigt mönster som ger mattan ett enkelt men stilfullt uttryck.
Suverän att placera i alla rum då den både har en baksida som gör att den ligger tryggt på plats samt att den går att tvätta i maskin. Läcker detalj till rummet var helst du väljer att placera den.
Tvättråd:
Maskintvätt 30°C, plantorkas. Mindre fläckar avlägsnas med lite ljummet vatten, frottéhandduk eller mjuk borste
Tvättråd:
Maskintvätt 30°C, plantorkas. Mindre fläckar avlägsnas med lite ljummet vatten, frottéhandduk eller mjuk borste
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
| Art.Nr. | 46620 |
| Färg | White |
| Mått | 160x230 cm |
| Bredd | 160 cm |
| Längd | 230 cm |
| Utförande | Maskinvävd |
| Material | 100% Polyester |
| Typ | Luggmatta |
| Serie | Castello |
| Stil | Modern |
| Form | Rektangulär |
| Tjocklek | 1,5 cm |
| EAN-nr | 7340205346620 |





