Wiltonmatta KM Carpets Kingston Bloom
fr.869 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Kingston Bloom Natur är en wiltonmatta som har en mycket kort skuren, tät och mjuk lugg. Som om man målat med vattenfärg blandas mattans mjuka toner samman. Man kan tyda en vallmoliknande blomma i creme, taupe och grått på mattans ljusa botten.
Varumärke
KM CarpetsBeskrivning
Kingston Bloom Natur är en wiltonmatta som har en mycket kort skuren, tät och mjuk lugg. Som om man målat med vattenfärg blandas mattans mjuka toner samman. Man kan tyda en vallmoliknande blomma i creme, taupe och grått på mattans ljusa botten.
Polypropylen är ett trevligt material som har en lätt glans. Runt mattan löper en matchande langettering. De korta fibrerna gör att inte smuts tränger in i mattan lätt. Vilket gör den mycket tacksam att hålla ren och placerar sig därför väl i hemmets alla rum.
Tvättråd
Fläckar avlägsnas med en ren ljusfrottéhandduk, lite ljummet vatten och milt diskmedel. För tvätt av hela mattan rekommenderas fackmässig plantvätt.
Tvättråd
Fläckar avlägsnas med en ren ljusfrottéhandduk, lite ljummet vatten och milt diskmedel. För tvätt av hela mattan rekommenderas fackmässig plantvätt.
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
| Färg | Trä/natur |
| Mått | 140x200, 200x290 cm |
| Bredd | 140, 200 cm |
| Längd | 200, 290 cm |
| Material | Polypropylen |
| Produkttyp | Wiltonmatta |
| Serie | Kingston Bloom |
| Form | Rektangulär |
| Tjocklek | 1,2 cm |


