Wiltonmatta KM Carpets Kingston Venus
fr.869 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Kingston Venus Röd är en wiltonmatta som har en mycket kort skuren, tät och mjuk lugg. Mattan pryds av abstrakta cirklar vars partier är blockfärgade i olika grå nyanser från mörkt till ljust, samt rött och mörka partier som närmar sig svart.
Varumärke
KM CarpetsBeskrivning
Kingston Venus Röd är en wiltonmatta som har en mycket kort skuren, tät och mjuk lugg. Mattan pryds av abstrakta cirklar vars partier är blockfärgade i olika grå nyanser från mörkt till ljust, samt rött och mörka partier som närmar sig svart.
Polypropylen är ett trevligt material som har en lätt glans. Runt mattan löper en matchande langettering. De korta fibrerna gör att inte smuts tränger in i mattan lätt. Vilket gör den mycket tacksam att hålla ren och placerar sig därför väl i hemmets alla rum.
Tvättråd
Fläckar avlägsnas med en ren ljusfrottéhandduk, lite ljummet vatten och milt diskmedel. För tvätt av hela mattan rekommenderas fackmässig plantvätt.
Tvättråd
Fläckar avlägsnas med en ren ljusfrottéhandduk, lite ljummet vatten och milt diskmedel. För tvätt av hela mattan rekommenderas fackmässig plantvätt.
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
| Färg | Röd |
| Mått | 140x200, 160x230, 200x290 cm |
| Bredd | 140, 160, 200 cm |
| Längd | 200, 230, 290 cm |
| Material | Polypropylen |
| Produkttyp | Wiltonmatta |
| Serie | Kingston Venus |
| Form | Rektangulär |
| Tjocklek | 1,1 cm |


