



Dra-på-lakan SvaneforsCarlton Enkelsäng
Rek. pris 499 kr
!
fr. 251 krfr. 365 kr
Sänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Välj Mått (cm)
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Dra-på-lakan Carlton är ett enfärgat underlakan med 144 i trådtäthet. Dra-på-lakan används precis som namnet låter, man drar det över madrassen och resåren i hörnen gör att lakanet alltid sitter kvar runt madrassen. Produkten är certifierad enligt STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Certifieringen garanterar att produkten är testad och fri från ämnen som kan vara skadliga för hälsan och miljön.
Varumärke
Beskrivning
Dra-på-lakan Carlton är ett enfärgat underlakan med 144 i trådtäthet. Dra-på-lakan används precis som namnet låter, man drar det över madrassen och resåren i hörnen gör att lakanet alltid sitter kvar runt madrassen. Produkten är certifierad enligt STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Certifieringen garanterar att produkten är testad och fri från ämnen som kan vara skadliga för hälsan och miljön.
Egenskaper
| Varumärke | Svanefors |
|---|---|
| Färg | Vit |
| Utförande | Enkelsäng |
| Mått | 140x200, 90x200 cm |
| Bredd | 90, 140 cm |
| Längd | 200 cm |
| Material | 100% Bomull |
| Produkttyp | Dra-på-lakan |
| Serie | Carlton |