Matbord Venture Home Polar 240 cmVit/Svart
3 559 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit/Svart

Polar 240 cm
Vit/Svart
3 559 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Det rektangulära matbordet Polar med mjuka former och modernt utsvängda ben har en klassisk look som går hem i de flesta hushåll! Designen har influenser från Skandinavien med en bordsskiva i vit MDF och stomme i metall. Skapa ett neutralt och familjärt blickfång och njut av trivsamma måltider tillsammans!
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Det rektangulära matbordet Polar med mjuka former och modernt utsvängda ben har en klassisk look som går hem i de flesta hushåll! Designen har influenser från Skandinavien med en bordsskiva i vit MDF och stomme i metall. Skapa ett neutralt och familjärt blickfång och njut av trivsamma måltider tillsammans!
Skötselråd
MDF-skivor som är målade eller lackade är känsliga för repor och skador. Var därför varsam med skivorna för att undvika detta. Ytor målade med lack med färgpigment eller målarfärg har en pigmentering som ger en ej täckande genomskinlig yta. Livsmedel som läsk, rödvin och kaffe innehåller färgämnen som vita lacker är extra känsliga mot.
MDF-skivor som är målade eller lackade är känsliga för repor och skador. Var därför varsam med skivorna för att undvika detta. Ytor målade med lack med färgpigment eller målarfärg har en pigmentering som ger en ej täckande genomskinlig yta. Livsmedel som läsk, rödvin och kaffe innehåller färgämnen som vita lacker är extra känsliga mot.
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | 29921-468 |
| Färg | Vit/Svart |
| Längd | 240 cm |
| Bredd | 100 cm |
| Höjd | 75 cm |
| Utförande | MDF |
| Ben | Stål |
| Material | MDF |
| Typ | Matbord |
| Serie | Polar |
| Iläggsskiva | Nej |
| Förlängningsbart | Nej |
| Form bord | Rektangulärt |
| Användningsområde | Inomhus |
| EAN-nr | 7340220808448 |


















