Beskrivning
Skötselråd
Torkas av med mjuk fuktig trasa. Undvik att använda skrubbande metoder och starka rengöringsmedel. Använd värmeunderlägg och bordstabletter för att skydda ditt nya bord.
Matbord
- Höjd: 75 cm
- Bordsskivans tjocklek: 2.5 cm
- Höjd till bordsskiva: 72 cm
- Mått mellan ben långsida: 154 cm
- Mått mellan ben kortsida: 67 cm
- Bredd: 95 cm
- Längd: 180 cm
- Material bordsskiva: MDF med Ekfanér
- Material ben: Massiv Ek
- Förlängningsbart: Nej
- Maxvikt: 52 kg
Matstol
- Höjd: 75 cm
- Höjd till armstöd: 66 cm
- Sittdjup: 42 cm
- Sitthöjd: 46 cm
- Sittbredd: 48 cm
- Bredd: 55 cm
- Djup: 55.5 cm
- Ryggstödets höjd: 36 cm
- Material stomme: Bokträ
- Material ben: Bok
- Sitsmaterial: Rep
- Stapelbar: Nej
- Stil: Modern, Tidlös
- Maxvikt: 120 kg
Torkas av med mjuk fuktig trasa. Undvik att använda skrubbande metoder och starka rengöringsmedel. Använd värmeunderlägg och bordstabletter för att skydda ditt nya bord.
Matbord
- Höjd: 75 cm
- Bordsskivans tjocklek: 2.5 cm
- Höjd till bordsskiva: 72 cm
- Mått mellan ben långsida: 154 cm
- Mått mellan ben kortsida: 67 cm
- Bredd: 95 cm
- Längd: 180 cm
- Material bordsskiva: MDF med Ekfanér
- Material ben: Massiv Ek
- Förlängningsbart: Nej
- Maxvikt: 52 kg
Matstol
- Höjd: 75 cm
- Höjd till armstöd: 66 cm
- Sittdjup: 42 cm
- Sitthöjd: 46 cm
- Sittbredd: 48 cm
- Bredd: 55 cm
- Djup: 55.5 cm
- Ryggstödets höjd: 36 cm
- Material stomme: Bokträ
- Material ben: Bok
- Sitsmaterial: Rep
- Stapelbar: Nej
- Stil: Modern, Tidlös
- Maxvikt: 120 kg
Egenskaper
| Varumärke | Bark |
|---|---|
| Art.Nr. | B000000118 |
| Färg | Ljus Ek |
| Bredd | 95 cm |
| Höjd | 75 cm |
| Djup | 55,5 cm |
| Rygghöjd | 36 cm |
| Produkttyp | Matgrupp |
| Serie | Jerup |
| Antal Stolar | 6 |
| Form bord | Rektangulärt |
| Sittbredd | 48 cm |
| Sittdjup | 42 cm |
| Sitthöjd | 46 cm |










