Beskrivning
Skötselråd
Torkas av med mjuk fuktig trasa. Undvik att använda skrubbande metoder och starka rengöringsmedel. Använd värmeunderlägg och bordstabletter för att skydda ditt nya bord.
Matstol
- Höjd: 75 cm
- Höjd till armstöd: 66 cm
- Sittdjup: 42 cm
- Sitthöjd: 46 cm
- Sittbredd: 48 cm
- Bredd: 55 cm
- Djup: 55.5 cm
- Ryggstödets höjd: 36 cm
- Maxvikt: 120 kg
Matbord
- Höjd: 75 cm
- Diameter: 120 cm
- Bordsskivans tjocklek: 2.5 cm
- Höjd till bordsskiva: 72 cm
- Mått mellan ben långsida: 68 cm
- Mått mellan ben kortsida: 67 cm
- Djup: 120 cm
- Material bordsskiva: Massiv Ek
- Förlängningsbart: Nej
- Maxvikt: 50 kg
Torkas av med mjuk fuktig trasa. Undvik att använda skrubbande metoder och starka rengöringsmedel. Använd värmeunderlägg och bordstabletter för att skydda ditt nya bord.
Matstol
- Höjd: 75 cm
- Höjd till armstöd: 66 cm
- Sittdjup: 42 cm
- Sitthöjd: 46 cm
- Sittbredd: 48 cm
- Bredd: 55 cm
- Djup: 55.5 cm
- Ryggstödets höjd: 36 cm
- Maxvikt: 120 kg
Matbord
- Höjd: 75 cm
- Diameter: 120 cm
- Bordsskivans tjocklek: 2.5 cm
- Höjd till bordsskiva: 72 cm
- Mått mellan ben långsida: 68 cm
- Mått mellan ben kortsida: 67 cm
- Djup: 120 cm
- Material bordsskiva: Massiv Ek
- Förlängningsbart: Nej
- Maxvikt: 50 kg
Egenskaper
| Varumärke | Bark |
|---|---|
| Art.Nr. | B000000117 |
| Färg | Natur |
| Bredd | 55 cm |
| Höjd | 75 cm |
| Djup | 120 cm |
| Rygghöjd | 36 cm |
| Produkttyp | Matgrupp |
| Serie | Jerup |
| Antal Stolar | 4 |
| Form bord | Runt |
| Sittbredd | 48 cm |
| Sittdjup | 42 cm |
| Sitthöjd | 46 cm |










