





Matgrupp BarkRicheto Rektangulärt Matbord 240 cm Rökt Ek med 6 Lowe Matstol Vit
8 999 kr
30 dagars prisgaranti

Richeto Rektangulärt Matbord 240 cm Rökt Ek med 6 Lowe Matstol Vit
8 999 kr
- Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Matgrupp Richeto med 6 Lowe-stolar. En elegant och stilren matplats som passar perfekt i kök eller matsal. Bordet är rektangulärt och har en finish i rökt ek, vilket ger rummet en naturlig och varm känsla.
Bordet är tillverkat av högkvalitativt MDF-material, vilket gör det robust och hållbart. Bordsskivan är 18 mm tjock med fin träimitation och är enkel att rengöra med en fuktig trasa. Matgruppen levereras med sex Lowe Stolar som kompletterar bordets stil och ger bekväma sittplatser för middagar och sammankomster.
Skötselråd
Torka av med en lätt fuktad trasa.
Matbord
- Höjd: 76 cm
- Bordsskivans tjocklek: 18 cm
- Höjd till bordsskiva: 76 cm
- Mått mellan ben långsida: 172 cm
- Bredd: 100 cm
- Längd: 240 cm
- Material bordsskiva: MDF
- Utdragbar skiva: Nej
- Höj och sänkbar: Nej
- Förlängningsbart: Nej
- Maxvikt: 100 kg
- Bruk: Inomhus
- Montering krävs: Ja
- Vikt: 62 kg
Matstol
- Höjd: 78 cm
- Sitthöjd: 78 cm
- Sittdjup: 42 cm
- Bredd: 46 cm
- Djup: 44 cm
- Maxvikt: 200 kg
Skötselråd
Torka av med en lätt fuktad trasa.
Matbord
- Höjd: 76 cm
- Bordsskivans tjocklek: 18 cm
- Höjd till bordsskiva: 76 cm
- Mått mellan ben långsida: 172 cm
- Bredd: 100 cm
- Längd: 240 cm
- Material bordsskiva: MDF
- Utdragbar skiva: Nej
- Höj och sänkbar: Nej
- Förlängningsbart: Nej
- Maxvikt: 100 kg
- Bruk: Inomhus
- Montering krävs: Ja
- Vikt: 62 kg
Matstol
- Höjd: 78 cm
- Sitthöjd: 78 cm
- Sittdjup: 42 cm
- Bredd: 46 cm
- Djup: 44 cm
- Maxvikt: 200 kg
Egenskaper
| Varumärke | Bark |
|---|---|
| Art.Nr. | B000000743 |
| Färg | Rökt Ek |
| Bredd | 55 cm |
| Höjd | 75 cm |
| Djup | 55,5 cm |
| Produkttyp | Matgrupp |
| Serie | Richeto |
| Antal Stolar | 6 |
| Form bord | Rektangulärt |
| Sittbredd | 48 cm |
| Sittdjup | 42 cm |
| Sitthöjd | 46 cm |
