









Matgrupp Basic HomeDijon Rektangulärt 200 cm med 6 Nibe Matstol
Rek. pris 13 499 kr
!
10 499 kr
30 dagars prisgaranti

Dijon Rektangulärt 200 cm med 6 Nibe Matstol
10 499 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Matgrupp Dijon från Bloomington. Uppdatera din matplats med Dijon, som består av ett ståtligt matbord i rustik stil och sex stolar. Bordet har en gedigen träkonstruktion med svart/brun finish och är det perfekta valet för ett lantligt hem. Den generösa storleken gör bordet idealiskt för familjemiddagar och sociala tillställningar, och skapar en inbjudande och trivsam atmosfär i ditt hem.
Varumärke
Beskrivning
Matgrupp Dijon från Bloomington. Uppdatera din matplats med Dijon, som består av ett ståtligt matbord i rustik stil och sex stolar. Bordet har en gedigen träkonstruktion med svart/brun finish och är det perfekta valet för ett lantligt hem. Den generösa storleken gör bordet idealiskt för familjemiddagar och sociala tillställningar, och skapar en inbjudande och trivsam atmosfär i ditt hem.
Matgrupp i rustik stil som skapar en naturlig samlingspunkt i hemmet. Tillverkat av högkvalitativt granträ som ger varaktig hållbarhet. Generös bordsskiva som ger gott om utrymme för vardagens alla måltider. Inkluderar 6 stolar ur serien Naira.
Skötselråd
Torka regelbundet av ytan med en mjuk trasa för att bevara träets naturliga utseende. Använd underlägg för att skydda mot värme och repor. Små märken och skåror på upp till 5-6 mm är en naturlig del av hantverket och möbelns design. Dessa kan öka eller minska beroende på väderförhållanden och klimatet inomhus och skapar patina som gör att inget bord liknar det andra.
Serien Dijon består av rustika bord, matgrupper, avlastningsbord och vitrinskåp. Den gedigna konstruktionen i slitstarkt granträ ger möbler som står emot vardagens påfrestningar. Skapa minnesvärda stunder med vackra och praktiska möbler som kombinerar funktionalitet och rustik elegans.
Skötselråd
Torka regelbundet av ytan med en mjuk trasa för att bevara träets naturliga utseende. Använd underlägg för att skydda mot värme och repor. Små märken och skåror på upp till 5-6 mm är en naturlig del av hantverket och möbelns design. Dessa kan öka eller minska beroende på väderförhållanden och klimatet inomhus och skapar patina som gör att inget bord liknar det andra.
Serien Dijon består av rustika bord, matgrupper, avlastningsbord och vitrinskåp. Den gedigna konstruktionen i slitstarkt granträ ger möbler som står emot vardagens påfrestningar. Skapa minnesvärda stunder med vackra och praktiska möbler som kombinerar funktionalitet och rustik elegans.
Egenskaper
| Varumärke | Basic Home |
|---|---|
| Art.Nr. | 707616 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 45 cm |
| Höjd | 88 cm |
| Djup | 50 cm |
| Rygghöjd | 43 cm |
| Produkttyp | Matgrupp |
| Serie | Dijon |
| Antal Stolar | 6 |
| Form bord | Rektangulärt |
| Förlängningsbart | Ja |
| Sittbredd | 44 cm |
| Sittdjup | 39 cm |
| Sitthöjd | 47 cm |