Matgrupp Basic Home Jasmin Rektangulärt Matbord 180-270 cm Förlängningsbart med 6 Shell Matstol
Rek. pris 9 499 kr
fr.7 499 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Jasmin Rektangulärt Matbord 180-270 cm Förlängningsbart med 6 Shell Matstol
7 499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Matgrupp Jasmin med 6 stolar från Basic Home. En modern matgrupp med ett stilrent mattlackat vitt matbord och stolar med det lilla extra. I bordsskivan finns nedfällda svarta skivor i härdat glas som gör att bordet drar blickarna till sig. I stolen sitter du bekvämt under dagens alla måltider. En matgrupp som helt klart blir ett lyft för matsalen!
Varumärke
Basic HomeBeskrivning
Matgrupp Jasmin med 6 stolar från Basic Home. En modern matgrupp med ett stilrent mattlackat vitt matbord och stolar med det lilla extra. I bordsskivan finns nedfällda svarta skivor i härdat glas som gör att bordet drar blickarna till sig. I stolen sitter du bekvämt under dagens alla måltider. En matgrupp som helt klart blir ett lyft för matsalen!
Tidlös design som passar alla inredningsstilar. Vill du få plats med fler? Komplettera med Jasmin klaff och förläng bordet. Bordet har plats för 2 st klaffar. Serien Jasmin består av moderna matbord och matgrupper i olika färger och kombinationer. Med väl utvalda material och detaljer som sätter pricker över i:et är Jasmin en vardagsfavorit i många hem.
Matbord
- Höjd: 76 cm
- Bordsskivans tjocklek: 2.5 cm
- Höjd till bordsskiva: 65 cm
- Avstånd mellan ben: 163 cm
- Avstånd mellan kortsidans ben: 73 cm
- Totallängd m. förlängning: 270 cm
- Bredd: 90 cm
- Längd: 180 cm
- Material ben: MDF
- Behandling: Mattlackad
- Utdragbar skiva: Ja
- Förlängningsbart: Ja
- Form: Rektangulär
- Stil: Skandinavisk
Matstol
- Höjd: 82 cm
- Sitthöjd: 45 cm
- Sittdjup: 39 cm
- Sittbredd: 44 cm
- Bredd: 48 cm
- Djup: 59 cm
- Ryggstödets höjd: 37 cm
Matbord
- Höjd: 76 cm
- Bordsskivans tjocklek: 2.5 cm
- Höjd till bordsskiva: 65 cm
- Avstånd mellan ben: 163 cm
- Avstånd mellan kortsidans ben: 73 cm
- Totallängd m. förlängning: 270 cm
- Bredd: 90 cm
- Längd: 180 cm
- Material ben: MDF
- Behandling: Mattlackad
- Utdragbar skiva: Ja
- Förlängningsbart: Ja
- Form: Rektangulär
- Stil: Skandinavisk
Matstol
- Höjd: 82 cm
- Sitthöjd: 45 cm
- Sittdjup: 39 cm
- Sittbredd: 44 cm
- Bredd: 48 cm
- Djup: 59 cm
- Ryggstödets höjd: 37 cm
Egenskaper
| Varumärke | Basic Home |
| Färg | Grå, Grön, Svart, Svart/Krom, Vit |
| Bredd | 90 cm |
| Höjd | 76 cm |
| Djup | 50 cm |
| Rygghöjd | 37 cm |
| Sittbredd | 44 cm |
| Produkttyp | Matgrupp |
| Serie | Jasmin |
| Antal Stolar | 6 |
| Sittdjup | 39 cm |
| Form bord | Rektangulärt |
| Sitthöjd | 47 cm |
| Förlängningsbart | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 897238 |
