









Matgrupp BloomingtonWilmer Rektangulär 140 cm med 4 Viktoria Matstol Sammet
Rek. pris 12 999 kr
!
10 999 kr
30 dagars prisgaranti

Wilmer Rektangulär 140 cm med 4 Viktoria Matstol Sammet
10 999 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Matgrupp Wilmer med 4 Viktoria-fåtölje. Denna matgrupp karaktäriseras av en lantlig och mysig vintagestil. Det gråa sammetstyget på Viktoria-fåtöljerna mjukar upp den rustika känslan och skapar en elegant matgrupp.
Wilmer matgrupp kommer tillsammans med fyra Viktoria fåtöljer i grå sammet som skänker en lantlig och uttrycksfull elegans till matsalen. Fåtöljen Viktoria fångar blicken på en gång med sin iögonfallande design och exklusiva detaljer.
Klassiskt knappklädd rygg, pärlspik, ringbeslag på baksidan, vinklade ben och vacker sammetsklädsel är karaktärsdrag för Viktoria. För att inte tala om den utmärkta sittkomforten som bjuder in till långa och trevliga middagar med nära och kära. Wilmer matgrupp är för dig som värdesätter stil och komfort!
Matbordet har ett metallunderrede och en bordsskiva i vaxad alm. Bordsskivan är ett vackert hantverk tillverkat av över 100 år gamla dörrar och möbler, vilket ger träet synliga märken och sprickor. Dessa är en medveten del av möbelns signum och den genuina patinan ger bordet dess charm och karaktär. Eftersom trä är ett levande material kan sprickorna förändras över tid och bordsytan är känslig för vassa föremål. Använd gärna underlägg.
Klassiskt knappklädd rygg, pärlspik, ringbeslag på baksidan, vinklade ben och vacker sammetsklädsel är karaktärsdrag för Viktoria. För att inte tala om den utmärkta sittkomforten som bjuder in till långa och trevliga middagar med nära och kära. Wilmer matgrupp är för dig som värdesätter stil och komfort!
Matbordet har ett metallunderrede och en bordsskiva i vaxad alm. Bordsskivan är ett vackert hantverk tillverkat av över 100 år gamla dörrar och möbler, vilket ger träet synliga märken och sprickor. Dessa är en medveten del av möbelns signum och den genuina patinan ger bordet dess charm och karaktär. Eftersom trä är ett levande material kan sprickorna förändras över tid och bordsytan är känslig för vassa föremål. Använd gärna underlägg.
Egenskaper
| Varumärke | Bloomington |
|---|---|
| Art.Nr. | 694417 |
| Färg | Brun |
| Bredd | 48 cm |
| Höjd | 82 cm |
| Djup | 59 cm |
| Produkttyp | Matgrupp |
| Serie | Wilmer |
| Antal Stolar | 4 |
| Form bord | Rektangulärt |
| Förlängningsbart | Nej |
| Sittbredd | 44 cm |
| Sittdjup | 39 cm |
| Sitthöjd | 45 cm |
