
Matgrupp BloomingtonWilmer Rektangulärt Matbord 140 cm med 4 Tone Matstol
Rek. pris 11 999 kr
!
fr.8 999 kr
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
Beskrivning
Matgrupp Wilmer från Bloomington. En genuin matgrupp i vintagestil som inte kan bli annat än succé i hemmet. Matbordet har ett metallunderrede och bordsskiva i vaxad alm.
Bordsskivan är ett vacker hantverk som är tillverkat av över 100 år gamla dörrar och möbler som med tiden har gett träet en del synliga märken och sprickor. Detta är en medveten del av möbelns signum och den genuina patinan ger bordet dess charm och karaktär. Eftersom trä är ett levande material kan sprickorna förändras och bordsytan är känslig för vassa föremål. Använd gärna underlägg.
Den rustika känslan från Wilmer matgrupp förstärks med Tone fåtölj som är en rejäl matstol med fantastisk sittkomfort och en härlig vintagekänsla. Stolen är klädd i tåligt brunt konstläder som ger en mjuk och skön sittyta, samtidigt som materialet är lätt att torka av vid eventuellt spill.
Stolen har en stilren design med knappklädd rygg och brunbetsade ben. I Wilmer matgrupp ingår fyra Tone stolar. Luta dig tillbaka och njut av att sitta lika snyggt som bekvämt!
Den rustika känslan från Wilmer matgrupp förstärks med Tone fåtölj som är en rejäl matstol med fantastisk sittkomfort och en härlig vintagekänsla. Stolen är klädd i tåligt brunt konstläder som ger en mjuk och skön sittyta, samtidigt som materialet är lätt att torka av vid eventuellt spill.
Stolen har en stilren design med knappklädd rygg och brunbetsade ben. I Wilmer matgrupp ingår fyra Tone stolar. Luta dig tillbaka och njut av att sitta lika snyggt som bekvämt!
Egenskaper
| Varumärke | Bloomington |
|---|---|
| Färg | Brun, Svart/Brun |
| Bredd | 48 cm |
| Höjd | 82 cm |
| Djup | 59 cm |
| Rygghöjd | 48 cm |
| Sittbredd | 44 cm |
| Produkttyp | Matgrupp |
| Serie | Wilmer |
| Antal Stolar | 4 |
| Form bord | Rektangulärt |
| Förlängningsbart | Nej |
| Sittdjup | 39 cm |
| Sitthöjd | 45 cm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 694415 |
