
Matgrupp Concept 55Ratliff Rektangulärt Matbord 180-220 cm Förlängningsbart med 6 Nibe Matstol Svarta Ben
Rek. pris 8 999 kr
!
fr.6 999 kr
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
- Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Matgrupp Ratliff med Nibe-stolar. En modern och stilfull matplats som passar in i de allra flesta hem. Tack vare den praktiska iläggsskivan får ni plats fler runt bordet. Här sitter du bekvämt under dagens alla måltider.
Den högblanka ytan är lättskött och underredet är centrerat i mitten av bordet, vilket underlättar när du vill komma åt med dammsugaren. Det moderna formspråket har en karisma som gör bordet till ett tufft inslag i din inredning. Både bordet och Nibe-stolarna är otroligt lättskötta. Stolarna är ett självklart val för det moderna, minimalistiska hemmet och kompletterar bordets stilrena design perfekt.
Egenskaper
| Varumärke | Concept 55 |
|---|---|
| Färg | Grå, Svart |
| Bredd | 90 cm |
| Höjd | 71 cm |
| Djup | 53 cm |
| Rygghöjd | 43 cm |
| Produkttyp | Matgrupp |
| Serie | Ratliff |
| Antal Stolar | 6 |
| Form bord | Rektangulärt |
| Förlängningsbart | Ja |
| Sittbredd | 41 cm |
| Sittdjup | 42 cm |
| Sitthöjd | 48,5 cm |