Matgrupp Venture Home Tempe med 2 st Polar stolar
fr.4 289 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Det kvadratiska matbordet Tempe har en nätt storlek och trendig, Skandinavisk utformning. Tillverkad med en bordsskiva i MDF och bordsben i svart metall. Här i modern kombination med matstolar från serien Polar. Stolen har en helklädd design, ben i pulverlackerad metall samt rundad rygg och sits i boucletyg med mjuk stoppning.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Det kvadratiska matbordet Tempe har en nätt storlek och trendig, Skandinavisk utformning. Tillverkad med en bordsskiva i MDF och bordsben i svart metall. Här i modern kombination med matstolar från serien Polar. Stolen har en helklädd design, ben i pulverlackerad metall samt rundad rygg och sits i boucletyg med mjuk stoppning.
Bord
Längd: 80 cm
Bredd: 80 cm
Höjd: 75 cm
Stol
Bredd: 45 cm
Djup: 42 cm
Höjd: 90 cm
Längd: 80 cm
Bredd: 80 cm
Höjd: 75 cm
Stol
Bredd: 45 cm
Djup: 42 cm
Höjd: 90 cm
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Färg | Beige, Svart |
| Material | MDF/Boucle, MDF/Polyester/Sammet |
| Serie | Tempe |
| Antal Stolar | 2 |
| Sittdjup | 42 cm |
| Sitthöjd | 48 cm |
| Sittbredd | 45 cm |
| Användningsområde | Inomhus |
