Fåtölj Venture Home Bloom Teddy
2 700 kr
2 365 krSpara 12 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

Bloom Teddy
2 365 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Stilrent, minimalistiskt och inbjudande! Den här teddyfåtöljen från serien Bloom har allt du drömmer om i en fåtölj. Den Skandinaviska designen är genomtänkt med en följsam sits med inbyggt nackstöd och kudde till ryggslutet för extra bekvämlighet.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Stilrent, minimalistiskt och inbjudande! Den här teddyfåtöljen från serien Bloom har allt du drömmer om i en fåtölj. Den Skandinaviska designen är genomtänkt med en följsam sits med inbyggt nackstöd och kudde till ryggslutet för extra bekvämlighet.
Den helklädda klädseln är i lurvigt, teddytyg och benen är lätt utsvängda i vitttvättat trä. Det generösa sittdjupet och breda sitsen ger dig en bekväm fåtölj som du gärna slår dig ner i efter en lång dag. Placera intill soffgruppen för att skapa extra sittplats eller ensam som stilikon för att få ett modernt blickfång i ditt hem. Bara fantasin sätter gränser och det är du som väljer!
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | 30029-101 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 70 cm |
| Höjd | 95 cm |
| Djup | 89 cm |
| Rygghöjd | 59 cm |
| Sittbredd | 70 cm |
| Material | Polyester |
| Produkttyp | Fåtölj |
| Serie | Bloom |
| Sittdjup | 60 cm |
| Sitthöjd | 44 cm |
| Användningsområde | Inomhus |
| Fotpall ingår | Nej |
| EAN-nr | 7340220800336 |











