Fåtölj Venture Home Ragusa
2 039 kr
2 009 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti

Ragusa
2 009 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Kombinera mjuka material med raka nordiska former så får du en ny favoritmöbel i ditt hem! Den här fåtöljen från serien Ragusa har allt du behöver: hög komfort/stilren design och modern utformning. Boucletyget bidrar till en varm atmosfär och du kan enkelt hålla det fräscht med hjälp av våra skötselråd.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Kombinera mjuka material med raka nordiska former så får du en ny favoritmöbel i ditt hem! Den här fåtöljen från serien Ragusa har allt du behöver: hög komfort/stilren design och modern utformning. Boucletyget bidrar till en varm atmosfär och du kan enkelt hålla det fräscht med hjälp av våra skötselråd.
Fåtöljen bärs upp av fyra blockformade ben och har två avtagbara kuddar som utgör sitsen. De höga armstöden gör att du sjunker ner bekvämt och upplever dig omfamnad av fåtöljen när du sitter där. Placera intill soffgruppen eller ensam i läshörnan - där den uppskattas och används bäst helt enkelt!
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | 30019-106 |
| Färg | Beige |
| Bredd | 80 cm |
| Höjd | 87 cm |
| Djup | 74 cm |
| Rygghöjd | 33 cm |
| Sittbredd | 63 cm |
| Material | Boucle |
| Typ | Fåtölj |
| Serie | Ragusa |
| Fotpall ingår | Nej |
| Användningsområde | Inomhus |
| Sittdjup | 63 cm |
| Sitthöjd | 47,5 cm |
| EAN-nr | 7340220800220 |








