
Fåtölj Venture HomeSofia
fr.3 339 kr
utvalda på
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
Beskrivning
Inred ditt hem stilfullt, bekvämt och inbjudande med en gosig fåtölj från serien Sofia!
Designen är minimalistisk med raka nordiska former, mjuka kuddar och stilren klädsel i polyestertyg i en kaxig svart kulör. Benen i svart pulverlackerad metall ger ett snyggt lyft till fåtöljen och bidrar till ett stilrent blickfång. En otroligt genomtänkt helhetsdesign helt enkelt med klädd baksida som möjliggör att placera fåtöljen mitt i rummet. Möblera ensam som stilikon eller i grupp tillsammans med en matchande soffgrupp.
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
|---|---|
| Färg | Beige, Grå, Svart |
| Bredd | 104 cm |
| Höjd | 82 cm |
| Djup | 92 cm |
| Rygghöjd | 40,5 cm |
| Sittbredd | 80 cm |
| Material | Polyester, Polyester/Metall |
| Produkttyp | Fåtölj |
| Serie | Sofia |
| Användningsområde | Inomhus |
| Fotpall ingår | Nej |
| Sittdjup | 58 cm |
| Sitthöjd | 44,5 cm |



