U-soffa Scandinavian Choice TrendLjusgrå, Vänster
17 999 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Ljusgrå

Trend
Ljusgrå, Vänster
17 999 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad från: 299 kr

Trend är en elegant soffa som lever upp till sitt namn. Slanka linjer, rena drag och ett skandinaviskt formspråk charmar och maxas av en bekväm komfort som gör att du gärna dröjer dig kvar.
Varumärke
Scandinavian ChoiceBeskrivning
Trend är en elegant soffa som lever upp till sitt namn. Slanka linjer, rena drag och ett skandinaviskt formspråk charmar och maxas av en bekväm komfort som gör att du gärna dröjer dig kvar.
Material och skötselråd
Sammet är ett vackert tyg med många praktiska fördelar. Tar du dessutom hand om det på rätt sätt kan du njuta av din nya möbel i många, många år framöver.
- För att hålla möbeln fri från smuts och damm; dammsug regelbundet med ett mjukt munstycke.
- Sammetsluggen kan lägga sig något vid användning, detta är en del av sammetstygets charm. Om du vill kan du borsta med en mjuk borste, eller använda en handångare på låg värme för att få luggen att resa sig igen.
- Skydda din sammetsmöbel genom att använda Textil Protection som impregnerar och ger ett ökat skydd mot spill och fläckar om olyckan skulle vara framme.
Trend är en genomtänkt soffserie med välarbetade detaljer, som passar in i de flesta hem och inredningar. Trend finns i flera olika kombinationer av bl.a. u-soffor, 3-sits, 2-sits, fåtöljer och fotpallar. Som extra tillbehör finns även matchande nackstöd. Trend är vardagsrumsmöbler för dig som vill ha hög bekvämlighet och ett stilrent formspråk.
Sammet är ett vackert tyg med många praktiska fördelar. Tar du dessutom hand om det på rätt sätt kan du njuta av din nya möbel i många, många år framöver.
- För att hålla möbeln fri från smuts och damm; dammsug regelbundet med ett mjukt munstycke.
- Sammetsluggen kan lägga sig något vid användning, detta är en del av sammetstygets charm. Om du vill kan du borsta med en mjuk borste, eller använda en handångare på låg värme för att få luggen att resa sig igen.
- Skydda din sammetsmöbel genom att använda Textil Protection som impregnerar och ger ett ökat skydd mot spill och fläckar om olyckan skulle vara framme.
Trend är en genomtänkt soffserie med välarbetade detaljer, som passar in i de flesta hem och inredningar. Trend finns i flera olika kombinationer av bl.a. u-soffor, 3-sits, 2-sits, fåtöljer och fotpallar. Som extra tillbehör finns även matchande nackstöd. Trend är vardagsrumsmöbler för dig som vill ha hög bekvämlighet och ett stilrent formspråk.
Egenskaper
| Varumärke | Scandinavian Choice |
| Art.Nr. | 564743 |
| Färg | Ljusgrå |
| Bredd | 310 cm |
| Höjd | 89 cm |
| Utförande | Vänster |
| Ben | Trä |
| Material | Polypropylen |
| Typ | 3-sitssoffa |
| Serie | Trend |
| Martindale | 49000 |
| Antal Sittplatser | 5 |
| Höjd armstöd | 67 cm |
| Armstöd bredd | 19 cm |
| Montering | Ja |
| Tjocklek sittdyna | 18 cm |
| Stomme | Massiv träram/Masonit/Träfiberskiva |
| Bredd Öppet avslut | 82 cm |
| Sittdjup | 53 cm |
| Sitthöjd | 48 cm |
| Sittbredd | 266 cm |
| Totaldjup sits | 82 cm |










