U-soffa Scandinavian Choice Nebraska PlymåerMörkgrå,Vänster
Rek. pris 12 999 kr
11 999 kr
30 dagars prisgaranti

Nebraska Plymåer
Mörkgrå,Vänster
11 999 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 3-4 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad från: 299 kr

U-soffa från Scandinavian Choice som har både en divan och ett öppet avslut. Här har du plats för hela familjen och plats att bre ut dig på. Soffan är klädd i ett slitstarkt och tåligt tyg som går lätt att matcha. Sitsen har nozag-fjädring för bra komfort och stommen är tillverkad av massivt trä, plywood och chipboard som gör den stabil och ger den lång hållbarhet. Ryggplymåerna är fyllda med 70% fiber och 30% rivet skum vilket ger ett mjuk och skönt stöd för ryggen
Varumärke
Scandinavian ChoiceBeskrivning
U-soffa från Scandinavian Choice som har både en divan och ett öppet avslut. Här har du plats för hela familjen och plats att bre ut dig på. Soffan är klädd i ett slitstarkt och tåligt tyg som går lätt att matcha. Sitsen har nozag-fjädring för bra komfort och stommen är tillverkad av massivt trä, plywood och chipboard som gör den stabil och ger den lång hållbarhet. Ryggplymåerna är fyllda med 70% fiber och 30% rivet skum vilket ger ett mjuk och skönt stöd för ryggen
Specifikationer
- Bredd Divan: 80 cm
- Sittdjup Divan: 106 cm
- Max djup: 201 cm
- Djup soffdel: 97 cm
- Tjocklek sittdyna: 17,5 cm
- Bredd sittdyna: 61 cm
- Tjocklek ryggdyna: 21 cm
- Bredd ryggdyna: 60 cm
- Frihöjd under möbel: 4,5 cm
- Plats för bord (innermått): 118x107 cm
- Bredd Divan: 80 cm
- Sittdjup Divan: 106 cm
- Max djup: 201 cm
- Djup soffdel: 97 cm
- Tjocklek sittdyna: 17,5 cm
- Bredd sittdyna: 61 cm
- Tjocklek ryggdyna: 21 cm
- Bredd ryggdyna: 60 cm
- Frihöjd under möbel: 4,5 cm
- Plats för bord (innermått): 118x107 cm
Egenskaper
| Varumärke | Scandinavian Choice |
| Art.Nr. | 528224 |
| Färg | Mörkgrå |
| Bredd | 292 cm |
| Höjd | 82 cm |
| Djup | 201 cm |
| Utförande | Vänster |
| Sittbredd | 232 cm |
| Material | Polyester |
| Sittdjup | 55 cm |
| Armstöd bredd | 21 cm |
| Sittdjup öppet avslut | 160 cm |
| Stomme | Plywood/Massivt trä/Spånskiva/Träfiberskiva |
| Bredd Divan | 80 cm |
| Bredd Öppet avslut | 86 cm |
| Totaldjup öppet avslut | 201 cm |
| Totaldjup divan | 147 cm |
| Tjocklek sittdyna | 17,5 cm |
| Martindale | 93000 |
| Höjd armstöd | 59 cm |
| Sitthöjd | 43 cm |
| Antal Sittplatser | 4 |
