Spartrappa Dolle Paris Rak med Fyrkantigt Räcke med Sättsteg
Rek. pris 38 249 kr
fr.32 490 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Paris Rak med Fyrkantigt Räcke med Sättsteg
32 490 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 8-10 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad från: 499 kr

Paris är en platsbesparande trappa från Dolle med träräcke. Trappan är tillverkad i tidlös och enkel design med 14 djupa steg som garanterar hög komfort. Trappan kan höjdjusteras genom att kapa vangstyckena. Trappan är testad till en max belastning på 150 kg.
Varumärke
DolleBeskrivning
Paris är en platsbesparande trappa från Dolle med träräcke. Trappan är tillverkad i tidlös och enkel design med 14 djupa steg som garanterar hög komfort. Trappan kan höjdjusteras genom att kapa vangstyckena. Trappan är testad till en max belastning på 150 kg.
Obs! Denna trappa är inte godkänd som huvudtrappa. Kontrollera om besiktningskrav föreligger där trappan skall monteras.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Dolle |
| Material | Lackad Ek, Vit Lackad Ek |
| Serie | Paris |
| Typ | Spartrappa |
| Längd | 2435 mm |
| Utförande | Rak |
| Antal Steg | 14 st |
| Rek Öppningsmått | 850x2400 mm |
| Bredd | 835 mm |
| Färg | Ek, Vit/Ek |
| Våningshöjd | 2805 mm |
