
Fot till Vagnstycke PLUS2-pack
Nyhet

2-pack
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Foten säkerställer ett stabilt underlag för trappvanger i trä.
Foten ska gjutas ner i betong och kan placeras med upp till 7,5 cm avstånd mellan marken och underkanten, så att trappvangarna skyddas mot fukt och direkt markkontakt.
Foten gör det dessutom enkelt att montera trappvanger på sluttande mark och ger en stabil förankring, oavsett underlag.
Art. nr. består av: 2 fötter till vangstycken i trä, inkl. Ø5×30 mm skruvar.
- Varmgalvaniserat stål
- 7×5×4 cm, Ø12 mm
- Godstjocklek 2,5 mm
- Nedgjutning i betong – ingjutningsdel 30 cm
- Passar till alla våra vangstycken i trä.
Foten ska förankras i betong till frostfritt djup på ca. 50 cm.
Avstånd mellan marknivå och underkant av vinkel: Max 75 mm.
En praktisk monteringslösning som är hållfasthetsberäknad och säkerställer stabilitet och hållbarhet.
Specifikationer:
- Färg: Galvaniserad utseende
- Material: Stål
- Yta: Varmgalvaniserad
- Djup (cm): 4
- Bredd (cm): 5
- Höjd (cm): 37
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
|---|---|
| Art.Nr. | 546302 |
| Material | Stål |
| Materialtyp | Stål |
| Yta | Varmgalvaniserad |
| Höjd | 37 cm |
| Bredd | 5 cm |
| Djup | 4 cm |
| EAN-nr | 5703393752543 |
