Badkar Ifö BK-PRO
Rek. pris 8 021 kr
fr.5 015 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

BK-PRO
5 015 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Badkar Ifö BK-PRO är ett väldigt populärt val och finns i många svenska hem. Gör som så många andra och skaffa ett badkar att sjunka ner och slappna av i. Detta är ett klassiskt fristående badkar tillverkat i vit emaljerad stålplåt som har generösa avställningskanter runt om badkaret, perfekt för schampoflaskan och andra mindre saker. Helgjutet kar utan fronter som gör städningen enklare i badrummet. Levereras med bottenventil med propp och kedja. Bensats och avloppsrör medföljer inte och måste köpas till separat som tillval.
Varumärke
IföBeskrivning
Badkar Ifö BK-PRO är ett väldigt populärt val och finns i många svenska hem. Gör som så många andra och skaffa ett badkar att sjunka ner och slappna av i. Detta är ett klassiskt fristående badkar tillverkat i vit emaljerad stålplåt som har generösa avställningskanter runt om badkaret, perfekt för schampoflaskan och andra mindre saker. Helgjutet kar utan fronter som gör städningen enklare i badrummet. Levereras med bottenventil med propp och kedja. Bensats och avloppsrör medföljer inte och måste köpas till separat som tillval.
Badkaret har plan botten som gör att du står stabilt och säkert i badkaret. Bensatsen som måste köpas till är ställbara och kan justeras några centimeter, så att badkaret alltid står plant även om golvet lutar lite.
Komplettera med en ny badkarsblandare.
Komplettera med en ny badkarsblandare.
Dokument
Recensioner
Dan BVerifierad köpare
för 6 år sedanSnyggt badkar och snabb leverans.
Sven B SVerifierad köpare
för 6 år sedanBadkaret är bra. Enkelt att handla på nätet. Hem till dörren är perfekt. Mycket bra pris. Rekommenderas varmt.
Tamara F AVerifierad köpare
för 6 år sedanDet var ganska bra och fin så jag var nöjd.
+ Fantastisk
Egenskaper
| Varumärke | Ifö |
| Längd | 1470, 1570 mm |
| Bredd | 695 mm |
| Blandare | Nej |
| Placering | Mot Vägg |
| Produkttyp | Tassbadkar |
| Bottenventil | Ja |
| Material | Stålplåt |
| Höjd | 555 mm |
| Baddjup | 410 mm |
| Form | Rektangulär |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Serie | BK-PRO |
| Färg | Vit |
| Antal Personer | 1 st |
| Baddjup | 410 cm |
| Volym | 165, 180 l |
| Vikt | 28,8, 30,5 kg |
