Badkar Noro Old England Vit
Rek. pris 7 995 kr
fr.5 992 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Old England Vit
5 992 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Old England 156 är ett stabilt, vackert och klassiskt tassbadkar i vit sanitetsakryl. Badkaret har förstärkt botten och du kan välja mellan flera olika ställbara lejontassar. Levereras med bottenventil och avloppsrör, båda i krom.
Varumärke
NoroBeskrivning
Old England 156 är ett stabilt, vackert och klassiskt tassbadkar i vit sanitetsakryl. Badkaret har förstärkt botten och du kan välja mellan flera olika ställbara lejontassar. Levereras med bottenventil och avloppsrör, båda i krom.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Badkar har sedan länge varit en viktig del av badrummet och Noro erbjuder ett brett sortiment av såväl massagebadkar som designade badkar utan system.
Gemensamt för alla Noros badkar är att de tillför lugn i vardagen. Du finner lösningar för de flesta typer och storlekar av badrum.
Bada och njut!
Sargen är rundad och varierar i bredd mellan ca 60-90 mm.
Höjden varierar mellan 640-790 mm
Badkar har sedan länge varit en viktig del av badrummet och Noro erbjuder ett brett sortiment av såväl massagebadkar som designade badkar utan system.
Gemensamt för alla Noros badkar är att de tillför lugn i vardagen. Du finner lösningar för de flesta typer och storlekar av badrum.
Bada och njut!
Sargen är rundad och varierar i bredd mellan ca 60-90 mm.
Höjden varierar mellan 640-790 mm
Dokument
Recensioner
Cecilia Verifierad köpare
för 2 år sedanAnneli LVerifierad köpare
för 5 år sedanDjupt och härligt badkar
CarinaVerifierad köpare
för 5 år sedanSynöve HVerifierad köpare
för 5 år sedanÄlskar mitt nya
Katarina KVerifierad köpare
för 7 år sedanEtt super fint badkar som var lämpligt stort till vårat badrum.
+ Bra storlek
- Skulle funnits mer val på fötterna till badkaret.
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Längd | 1560 mm |
| Bredd | 720 mm |
| Blandare | Nej |
| Färg Tassar | Krom, Vit |
| Baddjup | 440 mm |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Höjd | 790 mm |
| Material | Akryl |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Placering | Fristående |
| Serie | Old England |
| Form | Oval |
| Typ | Tassbadkar |
| Volym | 180 l |
| Vikt | 35 kg |
| Antal Personer | 1 st |
