Badkar Comfornette MilanoUtförande: Höger, Utan Blandare
17 995 kr
13 496 krSpara 25 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Utförande:
Höger
Blandare:
Utan Blandare
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Milano
Utförande: Höger, Utan Blandare
13 496 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 499 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Badkar Comfornette Milano är ett elegant och rektangulärt badkar med minimalistiska former och raka linjer. Badkarets mer slimmade design skapar ett minimalistiskt.
Varumärke
ComfornetteBeskrivning
Badkar Comfornette Milano är ett elegant och rektangulärt badkar med minimalistiska former och raka linjer. Badkarets mer slimmade design skapar ett minimalistiskt.
Frontpanel, gavelpanel och bottenventil ingår som standard. Fronten är avtagsbar(sitter med clips i överkant, och magneter i underkant).
OBS! Vid köp av badkar utan blandare så borras inga hål för blandaren.
Material
Badkaret är tillverkad i glasfiberförstärkt sanitetsakryl. Denna sanitetsakryl är 5 mm tjock och är homogent genomfärgad. Dessa speciellt utvalda material gör badkaret stabilt samt att det bibehåller vattnets värme. Då ytskikten är av genomfärgad sanitetsakryl kan det enkelt slipas/poleras vid behov.
Unikt avlopp med separat silkorg
Det skall vara enkelt och underhållsfritt. Först då uppskattas badet till fullo. Därför levereras badkaret med vårt unika avlopp med löstagbar sil. Då det är dags att rengöras lyfts pluppen/sil-korgen ur karet. Eventuellt skräp avlägsnas med enkelhet. Inga verktyg eller rengöringsmedel behöver användas.
OBS! Vid köp av badkar utan blandare så borras inga hål för blandaren.
Material
Badkaret är tillverkad i glasfiberförstärkt sanitetsakryl. Denna sanitetsakryl är 5 mm tjock och är homogent genomfärgad. Dessa speciellt utvalda material gör badkaret stabilt samt att det bibehåller vattnets värme. Då ytskikten är av genomfärgad sanitetsakryl kan det enkelt slipas/poleras vid behov.
Unikt avlopp med separat silkorg
Det skall vara enkelt och underhållsfritt. Först då uppskattas badet till fullo. Därför levereras badkaret med vårt unika avlopp med löstagbar sil. Då det är dags att rengöras lyfts pluppen/sil-korgen ur karet. Eventuellt skräp avlägsnas med enkelhet. Inga verktyg eller rengöringsmedel behöver användas.
Egenskaper
| Varumärke | Comfornette |
| Art.Nr. | 270208-H-U |
| Blandare | Utan Blandare |
| Längd | 1600 mm |
| Utförande | Höger |
| Bredd | 700 mm |
| Antal Personer | 1 st |
| Volym | 205 l |
| Höjd | 610 mm |
| Baddjup | 450 mm |
| Placering | Mot Vägg |
| Typ | Badkar mot vägg |
| Bottenventil | Ja |
| Material | Sanitetsakryl |
| Form | Rektangulär |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Front och Gavel | Front och Gavel |
| Serie | Milano |
| Färg | Vit |








