Badkar Ifö CaribiaBadkar Ifö Caribia 1600
Rek. pris 9 651 kr
5 759 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Längd:
1595 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Caribia
Badkar Ifö Caribia 1600
5 759 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Badkar Ifö Caribia är ett väldigt populärt fristående standardbadkar som nu har fått en modernare design! Tillverkad i tålig vit emaljerad stålplåt som gör det enklare att hålla rent.
Varumärke
IföBeskrivning
Badkar Ifö Caribia är ett väldigt populärt fristående standardbadkar som nu har fått en modernare design! Tillverkad i tålig vit emaljerad stålplåt som gör det enklare att hålla rent.
Badkar Ifö Caribia finna att välja i flera olika storleker för att passa just ditt badrum. Gemensamt för alla varianterna är en regel som förenklar lossningen av fronten för att kunna göra rent under ditt badkar. Badkaret har fötter som enkelt kan justeras för att badkaret ska stå plant på alla golv. Badkaren Ifö Caribia levereras med propp, bottenventil, avloppsrör och ledbar fot. Badkaren med längd 1695-1800 mm levereras med pop-up bottenventil. Front- och gavel köps separat och är i lackerad plåt.
Badkaret kan antingen användas med front eller för imurning/inbyggnad.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen. Ta bort eventuella missfärgningar med Apotekets citron- eller vinsyra. Ta lite på en fuktig trasa, gnid på fläcken och skölj noga. Kalkfläckar tar du enkelt och skonsamt bort med hushållsättika. Gnid på ättikan med en fuktig trasa och skölj bort.
Badkaret kan antingen användas med front eller för imurning/inbyggnad.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen. Ta bort eventuella missfärgningar med Apotekets citron- eller vinsyra. Ta lite på en fuktig trasa, gnid på fläcken och skölj noga. Kalkfläckar tar du enkelt och skonsamt bort med hushållsättika. Gnid på ättikan med en fuktig trasa och skölj bort.
Dokument
Recensioner
Ida Verifierad köpare
för 7 år sedanBadkaret var lätt att sätta ihop. Dock monteringen av front och gavelplåtarna var inte roligt, svårt att få dit dem bra. Ifö kunde ha gjort en enklare lösning. Men se till att ha tålamod när ni skall sätta dit dem!
+ Stilrent
Egenskaper
| Varumärke | Ifö |
| Art.Nr. | 0371650 |
| Längd | 1595 mm |
| Bredd | 695 mm |
| Blandare | Nej |
| Baddjup | 410 mm |
| Höjd | 550 mm |
| Volym | 180 l |
| Baddjup | 410 cm |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Nej |
| Material | Stålplåt |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Placering | Mot Vägg |
| Serie | Caribia |
| Form | Rektangulär |
| Produkttyp | Badkar mot vägg |
| Antal Personer | 1 st |
| RSK-nr | 7310501 |
| EAN-nr | 7391515309850 |







