Badkar Langenfeld Ecobad med 3/4 FrontLängd: 1600 Mm
Rek. pris 6 995 kr
5 995 kr
5 596 krSänkt pris!Spara 399 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Längd:
1600 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Ecobad med 3/4 Front
Längd: 1600 Mm
5 596 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Badkar Langenfeld Ecobad levereras med Svensktillverkad trekvartsfront på alla fyra sidor som gör det enkelt att städa under badkaret. I priset ingår avloppsdetajer och badkarspropp i plast på kedja. Badkarsfronten monteras enkelt med hjälp av de medföljande skruvarna och Insexnyckeln, inga specialverktyg behövs.
Varumärke
LangenfeldBeskrivning
Badkar Langenfeld Ecobad levereras med Svensktillverkad trekvartsfront på alla fyra sidor som gör det enkelt att städa under badkaret. I priset ingår avloppsdetajer och badkarspropp i plast på kedja. Badkarsfronten monteras enkelt med hjälp av de medföljande skruvarna och Insexnyckeln, inga specialverktyg behövs.
Vardagslyx i badrummet med badkaret Langenfeld Ecobad. Badrummet är platsen där dagen börjar och slutar. Hos Langenfeld tycker man att den platsen ska kännas lite lyxig. Langenfelds emaljerade badkar är av riktig kvalitet som håller en livstid - så att ditt badrum känns lika lyxig idag som om 10 år.
Övrigt
Justerbara fötter.
Lätt åtkomligt vid städning.
Stålbadkar med tålig emaljering.
Underrede i elförzinkad stålplåt.
Stabil konstruktion i funktionell design.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Övrigt
Justerbara fötter.
Lätt åtkomligt vid städning.
Stålbadkar med tålig emaljering.
Underrede i elförzinkad stålplåt.
Stabil konstruktion i funktionell design.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Dokument
Recensioner
LehnaVerifierad köpare
för 1 månad sedanLite lågt och trångt
Olof JVerifierad köpare
för 2 månader sedanLeverans har ännu ej kommit trots aviseringar. DHL missköter sig!
RickardVerifierad köpare
för 3 månader sedanBra kvalitet till rimligt pris
Niclas EVerifierad köpare
för 4 månader sedanAnvänt badkaret cirka en månad nu, har fungerat felfritt och var enkelt att montera.
+ Enkel montering
- Inget att anmärka
Laith Al-TaieVerifierad köpare
för 7 år sedanMycket fint design och enkelt att montera.
Egenskaper
| Varumärke | Langenfeld |
| Art.Nr. | 21600700 |
| Längd | 1600 mm |
| Bredd | 700 mm |
| Blandare | Nej |
| Form | Rektangulär |
| Material | Stålplåt |
| Antal Personer | 1 st |
| Placering | Mot Vägg |
| Volym | 142 l |
| Typ | Badkar mot vägg |
| Front och Gavel | Ja, 3/4 |
| Serie | Ecobad |
| Färg | Vit |
| Färg Front och Gavel | Vit |
| Höjd | 570 mm |


