Badkar Nordhem Klarvik
FRI FRAKT
fr.27 430 kr
fr.21 669 krSpara 21 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Klarvik
21 669 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Klarvik representerar det bästa av två världar. Karet har det fristående badkarets exklusivitet och är samtidigt så lättplacerat att det ryms i det medelstora badrummet. Badkaret har en rak baksida som med fördel placeras mitt på väggen och en rundad framsida med ett frikostigt uttryck.
Varumärke
NordhemBeskrivning
Klarvik representerar det bästa av två världar. Karet har det fristående badkarets exklusivitet och är samtidigt så lättplacerat att det ryms i det medelstora badrummet. Badkaret har en rak baksida som med fördel placeras mitt på väggen och en rundad framsida med ett frikostigt uttryck.
Klarvik är tillverkat av Lucite® för utomordentlig slitstyrka och en snygg slutfinish. Badkaret är tillverkat i ett enda stycke utan synliga skarvar vilket ytterligare förstärker känslan. Bakstycket är öppet mot vägg vilket gör det möjligt att placera blandaren direkt på sargen. En modell som varit efterfrågad sedan vi lanserade våra första kar.
Detta ingår
Utloppsats som består av pop-up ventil och utloppsrör.
Obs! Blandare ingår ej!
Detta ingår
Utloppsats som består av pop-up ventil och utloppsrör.
Obs! Blandare ingår ej!
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordhem |
| Längd | 1650, 1800 mm |
| Bredd | 755, 790 mm |
| Blandare | Nej |
| Baddjup | 440 mm |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Ja |
| Material | Akryl |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Placering | Mot Vägg |
| Serie | Klarvik |
| Form | Oval |
| Typ | Badkar mot vägg |
| Vikt | 50 kg |
| Antal Personer | 2 st |
| Höjd | 580, 790 mm |
| Volym | 230, 250 l |










