Badkar Westerbergs Ocean 180 SQ
18 620 kr
30 dagars prisgaranti
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Ocean 180 SQ
18 620 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad från: 499 kr

Ett lättplacerat rektangulärt badkar. Badkaret rymmer 279 liter. Karet tillverkat i bästa sanitets akryl.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Ett lättplacerat rektangulärt badkar. Badkaret rymmer 279 liter. Karet tillverkat i bästa sanitets akryl.
Köp till front och gavel.
Det svenska originalet sedan 1982
I Skene Skog, mitt i Västergötland, hittar du Nordens modernaste badkarsfabrik. Här designar Westerbergs och tar fram badkar som kombinerar den bästa massagen med ett skandinaviskt formspråk. Från de små tekniska detaljerna till ergonomi, tänker Westerbergs på ditt välbefinnande. Så du ska känna dig nöjd med ditt val. Varje dag.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20082250-00 |
| Längd | 1790 mm |
| Bredd | 790 mm |
| Blandare | Nej |
| Form | Rektangulär |
| Material | Akryl |
| Antal Personer | 1 st |
| Placering | Mot Vägg |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Nej |
| Serie | Ocean |
| Typ | Badkar mot vägg |
| Baddjup | 410 mm |
| Höjd | 645 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Volym | 279 l |
| Vikt | 50 kg |
| EAN-nr | 7392429041980 |

