Bubbelbadkar Westerbergs Ocean SQLängd: 1475 mm, Paket: Comfort, Utan blandare, front och gavel
41 080 kr
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Längd:
1475 mm
Paket:
1. Comfort

Ocean SQ
Längd: 1475 mm, Paket: Comfort, Utan blandare, front och gavel
41 080 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Ett lättplacerat rektangulärt massagebadkar. Karet är tillverkat i bästa sanitetsakryl och levereras med Westerbergs Silent System för bästa komfort och en tyst badupplevelse.
Välj mellan att köpa ett komplett kar med blandare, front och gavel eller bygg ditt eget kar genom att välja alla tillbehör.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Ett lättplacerat rektangulärt massagebadkar. Karet är tillverkat i bästa sanitetsakryl och levereras med Westerbergs Silent System för bästa komfort och en tyst badupplevelse.
Välj mellan att köpa ett komplett kar med blandare, front och gavel eller bygg ditt eget kar genom att välja alla tillbehör.
Paket Comfort
- Startknapp med pulsfunktion
- 6 powerjets
- Ryggmassage
- Fotmassage
- Kombinerad belysning och ljusterapi
Paket Executive
- 6 powerjets
- Ryggmassage
- Fotmassage
- Underhållsvärme 1,5kW
- Kombinerad belysning och ljusterapi
- Elektronisk touchpanel
- Vattenrening
Paket Executive 2.0
- Elektronisk touchpanel
- 6 powerjets
- Ryggmassage
- Fotmassage
- Underhållsvärmare 1,5kW
- Kombinerad belysning och ljusterapi
- Vattenrening
- Bottensystem + booster
Det svenska originalet sedan 1982
I Skene Skog, mitt i Västergötland, hittar du Nordens modernaste badkarsfabrik. Här designar Westerbergs och tar fram badkar som kombinerar den bästa massagen med ett skandinaviskt formspråk. Från de små tekniska detaljerna till ergonomi, tänker Westerbergs på ditt välbefinnande. Så du ska känna dig nöjd med ditt val. Varje dag.
- Startknapp med pulsfunktion
- 6 powerjets
- Ryggmassage
- Fotmassage
- Kombinerad belysning och ljusterapi
Paket Executive
- 6 powerjets
- Ryggmassage
- Fotmassage
- Underhållsvärme 1,5kW
- Kombinerad belysning och ljusterapi
- Elektronisk touchpanel
- Vattenrening
Paket Executive 2.0
- Elektronisk touchpanel
- 6 powerjets
- Ryggmassage
- Fotmassage
- Underhållsvärmare 1,5kW
- Kombinerad belysning och ljusterapi
- Vattenrening
- Bottensystem + booster
Det svenska originalet sedan 1982 I Skene Skog, mitt i Västergötland, hittar du Nordens modernaste badkarsfabrik. Här designar Westerbergs och tar fram badkar som kombinerar den bästa massagen med ett skandinaviskt formspråk. Från de små tekniska detaljerna till ergonomi, tänker Westerbergs på ditt välbefinnande. Så du ska känna dig nöjd med ditt val. Varje dag.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20082231-00 |
| Längd | 1475 mm |
| Paket | 1. Comfort |
| Utförande | Utan blandare, front och gavel |
| Bredd | 700 mm |
| Blandare | Nej |
| Ryggmassage | Ja |
| Bottenventil | Ja |
| Rengöring | Nej |
| Manöverpanel | Nej |
| Fotmassage | Nej |
| Underhållsvärme | Nej |
| Höjd | 645 mm |
| Ljusterapi | Nej |
| Belysning | Nej |
| Material | Akryl |
| Effekt/prestanda | 1000 W |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Sidomassage | Ja |
| Volym | 196 l |
| Vikt | 75 kg |
| Effekt | 1000 W |
| Baddjup | 410 mm |
| Bottenmassage | Nej |
| Färg | Vit |
| Spänning | 230 V |
| Front och Gavel | Nej |
| IP-Klassning | IPX5 |
| Modell | Bygg ditt kar |
| Placering | Mot Vägg |
| Radio | Nej |
| Serie | Ocean |
| Form | Rektangulär |
| Typ | Bubbelbadkar |
| Handdusch | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Termostat | Nej |
| EAN-nr | 7392429041850 |

