Badkar Bathlife Chakra
FRI FRAKT
Rek. pris 16 299 kr
14 299 kr
7 149 krSpara 50 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

Chakra
7 149 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Badkar Chakra är ett fristående badkar. Kanterna i karet är lite bredare vilket gör att det finns möjlighet att använda som avställningsytor. Materialet i badkaret är sanitetsakryl förstärkt med glasfiber för extra stabilitet i botten. Karet levereras komplett med ställbara fötter, bottenventil och avloppsslang. Badkaret är fullt omsluten.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Badkar Chakra är ett fristående badkar. Kanterna i karet är lite bredare vilket gör att det finns möjlighet att använda som avställningsytor. Materialet i badkaret är sanitetsakryl förstärkt med glasfiber för extra stabilitet i botten. Karet levereras komplett med ställbara fötter, bottenventil och avloppsslang. Badkaret är fullt omsluten.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
Maria BVerifierad köpare
för 6 år sedanBadkaret levde upp till bild och textbeskrivning på nätet. Levererades snabbt, var enkelt och montera, stadigt och bekvämt.
- Uppgifter om plastens kvalité och ev miljöcertifiering skulle vara bra.
Eva VVerifierad köpare
för 6 år sedanPluss för fin design , minus för liten inneyta i badkaret. Därför valde jag bara fyra skärnor.
+ Fin design skön badkar med bekväm bred kant.
- Lite för liten
MariaVerifierad köpare
för 7 år sedanRiktigt snyggt badkar! Skönt att sitta i, att luta huvudet mot den breda kanten och lägga armarna på.
+ Snyggt
- Lite mindre än ett vanligt badkar
Anette Verifierad köpare
för 8 år sedanMycket skönt badkar som är stilrent.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40573506 |
| Längd | 1600 mm |
| Bredd | 700 mm |
| Blandare | Nej |
| Justerbar | 20 mm |
| Baddjup | 480 mm |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Höjd | 580 mm |
| Material | Akryl |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Placering | Fristående |
| Serie | Chakra |
| Form | Oval |
| Typ | Fristående badkar |
| Volym | 250 l |
| Vikt | 60 kg |
| Antal Personer | 1 st |
| EAN-nr | 7330027155951 |


