Badkar Bathlife ElegansFärg: Vit, Längd: 1700 mm
18 899 kr
9 449 krSpara 50 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Längd:
1700 mm
Färg:
Vit
duschsetDUSCHSET PÄRLA MED DAGG TAPP 160CC KROM Krom, 160 CC
4 949 krtakduschsetTAKDUSCHSET BRUSA KROM CC160 MED Ø240 DUSCHHUVUD & FYLLA PIP Krom, 160 CC
4 199 krdusch- och badkarsblandareDUSCH- BADKARSBLANDARE DAGG TAPP KROM CC160 Krom, 160 CC
3 999 kr
Elegans
Färg: Vit, Längd: 1700 mm
9 449 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Badkar Elegans från Bathlife har en smakfullt räfflad utsida som skänker elegans i varje badrum. Med mjukt rundad form inuti på båda sidor för långa sköna stunder. Badkaret är tillverkat i sanitetsakryl och levereras komplett med bottenventil, avloppsslang och justerbara fötter.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Badkar Elegans från Bathlife har en smakfullt räfflad utsida som skänker elegans i varje badrum. Med mjukt rundad form inuti på båda sidor för långa sköna stunder. Badkaret är tillverkat i sanitetsakryl och levereras komplett med bottenventil, avloppsslang och justerbara fötter.
Köp till blandare och duschset. Finns i olika storlekar och färger.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Skötselråd
Rengör karet efter varje bad för bästa hållbarhet. Ta dagligen bort tvål- och kalkrester med en fuktig trasa och eventuellt ett milt, miljövänligt rengöringsmedel.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Skötselråd
Rengör karet efter varje bad för bästa hållbarhet. Ta dagligen bort tvål- och kalkrester med en fuktig trasa och eventuellt ett milt, miljövänligt rengöringsmedel.
Dokument
Recensioner
Marie Verifierad köpare
för 1 år sedanJättefint badkar vi är supernöjda.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40960505 |
| Längd | 1700 mm |
| Bredd | 800 mm |
| Blandare | Nej |
| Färg | Vit |
| Vikt | 43,7 kg |
| Volym | 320 l |
| Bottenventil | Ja |
| Material | Akryl |
| Placering | Fristående |
| Serie | Elegans |
| Form | Oval |
| Yta | Matt |
| Typ | Fristående badkar |
| Baddjup | 450 mm |
| Höjd | 580 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| EAN-nr | 7330027175201 |





