Badkar Bathlife Ideal Relax Vit

Ideal Relax Vit
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Beskrivning
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
motsvarade mina förväntningar
Väldigt plastigt material
Skal retunera karet. Säkert inget fel på den men för djup och hal för gamla människor.
Stort och helt perfekt
Badkaret var 15mm högre än måttskissen. Så det passade inte :(.
Rymligt och har en tidlös känsla.
Snygg design, lätta att bära in ! Dock lite för lätt när det står på Plats.
Badkaret är fint, stort och stilfullt. Fins plats för två människor.
Väldigt nöjd med badkaret, man får plats 2 personer även om det är lite trång. enkelt att ställa på plats och justera. Mycket bra paketering.
Bra och rymligt badkar.
Fint och lätt
Bra djup och längd! Dessutom väger det ingenting så det är lätt att flytta och installera själv.
Väldigt skönt och rymligt badkar!
Prisvärt badkar, lätt att lyfta på plats. Ser riktigt lyxigt ut. Väldigt rymligt.
Trevlig badkar med tillräcklig plats för två mellanstora vuxna.
Lagom stort och verkar vara bra kvalitet. Blankt och lätt att hålla rent.
snyggt badkar som man får plats 2 vuxna i även om det är lite trångt
Det va lätt för två personer att bära in. Vi ”installerade” det själva (ställde på plats och skruvade ned badkarsfötter) och det va lätt att justera badkarsfötterna så att det stod stabilt. Man sitter och ligger bekvämt. Det står att det är ett badkar för en person men man får plats två.
Mycket bra med bottenpropp i mitten.
Fint badkar med bra djup. För att placera i badrummet fick badrums dörren tas bort. Lite krångligt att få rätt nivå på benen. Annars modernt och stilrent badkar.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40553385 |
| Längd | 1700 mm |
| Bredd | 810 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Material | Akryl |
| Placering | Fristående |
| Serie | Ideal |
| Form | Oval |
| Typ | Fristående badkar |
| Baddjup | 460 mm |
| Höjd | 680 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Vikt | 38 kg |
| Volym | 240 l |
| EAN-nr | 7330027155869 |




