Badkar Duravit DuraSquare S
fr.72 560 kr
fr.58 048 krSpara 20 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

DuraSquare S
58 048 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Badkar Duravit DuraSquare S Rektangulär är ett modernt fristående badkar med sömlös front, benställning, två lutande ryggstöd, kabeldriven avloppssats, bräddavlopp och mineralkompositmaterial som har samma färg genomgående, vilket ger en behagligt varm, skonsam yta och är dessutom hållbar och stabil. Denna modell ska placeras utmed en vägg, men det finns även hörnbadkar i samma serie om det föredras. Design by Duravit.
Varumärke
DuravitBeskrivning
Badkar Duravit DuraSquare S Rektangulär är ett modernt fristående badkar med sömlös front, benställning, två lutande ryggstöd, kabeldriven avloppssats, bräddavlopp och mineralkompositmaterial som har samma färg genomgående, vilket ger en behagligt varm, skonsam yta och är dessutom hållbar och stabil. Denna modell ska placeras utmed en vägg, men det finns även hörnbadkar i samma serie om det föredras. Design by Duravit.
Hållbar design och kvalitet
Badkaren är tillverkade i det innovativa materialet DuraSolid® och harmoniserar perfekt med designen på handfaten. Oavsett om det är ett fristående, inbyggt, väggmonterat eller ett hörnbadkar så kan du räkna med en design med imponerande exakta linjer och en varm behaglig känsla.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
Badkaren är tillverkade i det innovativa materialet DuraSolid® och harmoniserar perfekt med designen på handfaten. Oavsett om det är ett fristående, inbyggt, väggmonterat eller ett hörnbadkar så kan du räkna med en design med imponerande exakta linjer och en varm behaglig känsla.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
Egenskaper
| Varumärke | Duravit |
| Utförande | Dubbel rygglutning |
| Bredd | 1600 mm |
| Blandare | Nej |
| Placering | Fristående |
| Produkttyp | Badkar |
| Bottenventil | Ja |
| Material | Mineralkomposit |
| Volym | 250 l |
| Höjd | 485 mm |
| Vikt | 109 kg |
| Baddjup | 385 mm |
| Form | Rektangulär |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Garanti | 5 år |
| Serie | DuraSquare |
| Djup | 750 mm |
| Antal Personer | 2 st |
| Baddjup | 385 cm |
| Färg | Ljusgrå, Mörkgrå, Vit |
