Badkar GemLook BR-T058-G
51 095 kr
30 dagars prisgaranti
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

BR-T058-G
51 095 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 12-14 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Badkar GemLook BR-T058-G är ett fristående kopparbadkar med tassar i exklusiv design. Detta ovala badkar har en lite längre och lutad kortsida och vackra detaljer för att du ska kunna ta ett välgörande och bekvämt bad. Badkaret är tillverkat av hamrad koppar och har antiksilverbehandling på utsidan och polerad koppar på insidan. Små variationer i ytbehandling och mått (± 2 cm) kan förekomma.
Varumärke
GemLookBeskrivning
Badkar GemLook BR-T058-G är ett fristående kopparbadkar med tassar i exklusiv design. Detta ovala badkar har en lite längre och lutad kortsida och vackra detaljer för att du ska kunna ta ett välgörande och bekvämt bad. Badkaret är tillverkat av hamrad koppar och har antiksilverbehandling på utsidan och polerad koppar på insidan. Små variationer i ytbehandling och mått (± 2 cm) kan förekomma.
Badkaret är tillverkat av 99,9% ren koppar med ~ 1,6 mm tjock (16 gauge) kopparplåt. Den rena metallen gör att badkaret är 100 % återvinningsbart, hygieniskt och hållbart.
GemLook är ett företag som tillverkar originella badrumsprodukter i naturmaterial, såsom rena metaller och vackra mineraler och bergarter, vilket ger ditt hem ett effektfullt intryck.
GemLook är ett företag som tillverkar originella badrumsprodukter i naturmaterial, såsom rena metaller och vackra mineraler och bergarter, vilket ger ditt hem ett effektfullt intryck.
Egenskaper
| Varumärke | GemLook |
| Art.Nr. | BR-T058-G |
| Längd | 1800 mm |
| Bredd | 910 mm |
| Blandare | Nej |
| Placering | Fristående |
| Produkttyp | Badkar |
| Bottenventil | Nej |
| Material | Koppar |
| Volym | 340 l |
| Höjd | 860 mm |
| Vikt | 52 kg |
| Baddjup | 460 mm |
| Form | Oval |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Färg | Koppar |
| Antal Personer | 1 st |
| Baddjup | 460 cm |
| EAN-nr | 4744670014931 |



