Badkar Hafa Original 160 Gjutmarmor
Rek. pris 11 990 kr
9 542 kr
8 995 krSänkt pris!Spara 547 kr
30 dagars prisgaranti
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Original 160 Gjutmarmor
8 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Badkar Hafa Original 160 Gjutmarmor är ett stilrent badkar med bekväm lutning. Badkaret är tillverkat i genuin gjutmarmor som håller värmen länge och med en yta i gelcoat för enklare rengöring. Badkaret har justerbara fötter för optimal stabilitet.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Varumärke
HafaBeskrivning
Badkar Hafa Original 160 Gjutmarmor är ett stilrent badkar med bekväm lutning. Badkaret är tillverkat i genuin gjutmarmor som håller värmen länge och med en yta i gelcoat för enklare rengöring. Badkaret har justerbara fötter för optimal stabilitet.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
5 års garanti
Hafa erbjuder 5 års garanti på denna produkt mot fabrikations- och materialfel. Produkterna utvecklas i Sverige med högsta fokus på kvalitet och hållbarhet över tid så att du kan känna dig trygg i ditt val. Läs mer här https://www.bygghemma.se/medias/hafa/garanti_hafa_5ar_low.pdf
Hafa erbjuder 5 års garanti på denna produkt mot fabrikations- och materialfel. Produkterna utvecklas i Sverige med högsta fokus på kvalitet och hållbarhet över tid så att du kan känna dig trygg i ditt val. Läs mer här https://www.bygghemma.se/medias/hafa/garanti_hafa_5ar_low.pdf
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hafa |
| Art.Nr. | 1443090 |
| Längd | 1562 mm |
| Bredd | 688 mm |
| Material | Gjutmarmor |
| Blandare | Nej |
| Form | Oval |
| Antal Personer | 1 st |
| Placering | Fristående |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Serie | Original |
| Typ | Fristående badkar |
| Garanti | 5 år |
| Baddjup | 450 mm |
| Höjd | 550 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Volym | 280 l |
| Vikt | 105 kg |
| RSK-nr | 7307709 |
| EAN-nr | 7330027084091 |


