Badkar Hafa Pond Vit
fr.8 995 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Pond Vit
8 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Hafa Pond är ett badkar med mjuk form och en tunn vacker kant. Stilmässigt passar karet i alla typer av hus, i så väl klassisk stil som modern och i både hörn och som fristående. Den välbalanserade formen ger optimal komfort för långa härliga bad. Bottenventil och avloppssats medföljer.
Varumärke
HafaBeskrivning
Hafa Pond är ett badkar med mjuk form och en tunn vacker kant. Stilmässigt passar karet i alla typer av hus, i så väl klassisk stil som modern och i både hörn och som fristående. Den välbalanserade formen ger optimal komfort för långa härliga bad. Bottenventil och avloppssats medföljer.
Komplettera med badkarsblandare och duschset.
Badkaret är tillverkat av gedigen sanitetsakryl som är UV-beständig så du kan vara säker på att badkaret kommer att behålla sitt utseende under sin livstid.
Rengöring
Rengör karet efter varje bad för bästa hållbarhet. Torka med en mjuk trasa bort vattendroppar för att undvika kalkbeläggningar. Om akrylytan skulle skadas eller repas finns Clean & Shine Bathroom som rengör och eliminerar mindre märken samt repor. Vid djupare repor/skador polera med Clean & Shine Polermedel.
Badkaret är tillverkat av gedigen sanitetsakryl som är UV-beständig så du kan vara säker på att badkaret kommer att behålla sitt utseende under sin livstid.
Rengöring
Rengör karet efter varje bad för bästa hållbarhet. Torka med en mjuk trasa bort vattendroppar för att undvika kalkbeläggningar. Om akrylytan skulle skadas eller repas finns Clean & Shine Bathroom som rengör och eliminerar mindre märken samt repor. Vid djupare repor/skador polera med Clean & Shine Polermedel.
Recensioner
Carl JVerifierad köpare
för 3 veckor sedanFint och bra kvalitet. Extremt snabb leverans.
Egenskaper
| Varumärke | Hafa |
| Längd | 1400, 1500, 1600, 1700 mm |
| Bredd | 730 mm |
| Blandare | Nej |
| Placering | Fristående |
| Produkttyp | Fristående Badkar |
| Bottenventil | Ja |
| Material | Akryl |
| Höjd | 580 mm |
| Baddjup | 430 mm |
| Form | Oval |
| Yta | Blank |
| Standard | EC011609, EN14516 |
| Max höjd | 590 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Garanti | 5 år |
| Serie | Pond |
| Färg | Vit |
| Antal Personer | 1 st |
| Baddjup | 430 cm |
| Volym | 200, 220, 235, 250 l |
| Vikt | 32, 38, 29,1, 35,2 kg |
