Badkar Hafa Pond VitLängd: 1700 mm
Rek. pris 14 990 kr
11 739 kr
11 245 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Längd:
1700 mm

Pond Vit
Längd: 1700 mm
11 245 kr
Förväntas åter i lager 2026-06-30
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Hafa Pond är ett badkar med mjuk form och en tunn vacker kant. Stilmässigt passar karet i alla typer av hus, i så väl klassisk stil som modern och i både hörn och som fristående. Den välbalanserade formen ger optimal komfort för långa härliga bad. Bottenventil och avloppssats medföljer.
Varumärke
HafaBeskrivning
Hafa Pond är ett badkar med mjuk form och en tunn vacker kant. Stilmässigt passar karet i alla typer av hus, i så väl klassisk stil som modern och i både hörn och som fristående. Den välbalanserade formen ger optimal komfort för långa härliga bad. Bottenventil och avloppssats medföljer.
Komplettera med badkarsblandare och duschset.
Badkaret är tillverkat av gedigen sanitetsakryl som är UV-beständig så du kan vara säker på att badkaret kommer att behålla sitt utseende under sin livstid.
Rengöring
Rengör karet efter varje bad för bästa hållbarhet. Torka med en mjuk trasa bort vattendroppar för att undvika kalkbeläggningar. Om akrylytan skulle skadas eller repas finns Clean & Shine Bathroom som rengör och eliminerar mindre märken samt repor. Vid djupare repor/skador polera med Clean & Shine Polermedel.
Badkaret är tillverkat av gedigen sanitetsakryl som är UV-beständig så du kan vara säker på att badkaret kommer att behålla sitt utseende under sin livstid.
Rengöring
Rengör karet efter varje bad för bästa hållbarhet. Torka med en mjuk trasa bort vattendroppar för att undvika kalkbeläggningar. Om akrylytan skulle skadas eller repas finns Clean & Shine Bathroom som rengör och eliminerar mindre märken samt repor. Vid djupare repor/skador polera med Clean & Shine Polermedel.
Dokument
Recensioner
Carl JVerifierad köpare
för 1 månad sedanFint och bra kvalitet. Extremt snabb leverans.
Egenskaper
| Varumärke | Hafa |
| Art.Nr. | 1443120 |
| Längd | 1700 mm |
| Bredd | 730 mm |
| Material | Akryl |
| Blandare | Nej |
| Form | Oval |
| Antal Personer | 1 st |
| Placering | Fristående |
| Typ | Fristående Badkar |
| Bottenventil | Ja |
| Yta | Blank |
| Standard | EC011609, EN14516 |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Garanti | 5 år |
| Serie | Pond |
| Färg | Vit |
| Volym | 250 l |
| Vikt | 38 kg |
| Höjd | 580 mm |
| Baddjup | 430 mm |
| Max Höjd | 590 mm |
| Max höjd | 590 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| EAN-nr | 7330027176543 |



